30 Yılda Bordo-Mavi Uğruna Sönen Hayatlar

Trabzonspor Camiası son 30 yılda lig ve kupa maçlarını izlemek, galibiyetsevincini yaşamak için yollara düşen bordo-mavili taraftarların büyük kısmı çeşitli tarihlerde trafik kazalarında yaşamlarını yitirirken bazıları da tribündeki heyecana kalbi dayanamayarak yaşama veda etti.
1992: Trabzonspor’un cezası nedeniyle Samsun’da Beşiktaş ile oynanan Türkiye Kupası maçını izlemek için giden Neşat Akyazı, Kürşat Akyazı, İsmail Akyazı, Yusuf Sevgi, Hasan Sevgi ve Ziya Kara Çarşamba ilçesinde trafik kazası nedeniyle hayatını kaybetti.
1994: UEFA Kupası’nda Aston Villa’yı eleyen Trabzonspor’da taraftarlarsabaha kadar kutlama yaptı. Turgay Demirkaya isimli taraftar, Faroz mevkiindearacıyla kamyona arkadan çarparak olay yerinde can verdi.
1996: Ali Küçük, Trabzonspor’un 1996 yılında Fenerbahçe ile oynadığı vemağlup olarak şampiyonluğu kaçırdığı maç sonrası kalbine yenilerek yaşamınıyitirdi.
1996: Mehmet Dalman, Trabzonspor’un 1996 yılında şampiyonluğu kaçırdığı Fenerbahçe maçı sonrası yaşamına son verdi.
1997: Kocaeli ile oynanacak Türkiye Kupası rövanşını izleme için İzmit’egiden Alaaddin Aygün, Gökmen Karakullukçu, Bülent Dönmez, Kemal Yılmazve Faruk Genç dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitirdi.
2009: Bünyamin Kahriman, Serhat Kırkayak, Mesut Keleş ve Ahmet Demirel Trabzonspor’un Fenerbahçe ile Trabzon’da oynayacağı maçı izlemek içinAnkara’dan Trabzon’a gelmişti. 4 arkadaş maç sonrası dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitirdi.
2011: Mustafa Çelik, 2010-11 sezonunda “Bizi yine şampiyon yapmayacaklar.” dedikten sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
2011: Ahmet Can Satılmış: Trabzonspor’un 07 Aralık 2011 yılında UEFAŞampiyonlar Ligi (B) Grubu’nda Fransa’nın Lille takımıyla oynadığı maçı izlerken geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını kaybetti.
2012: Zeynep Mehmetoğlu ile Muammer Erdoğan, Trabzonspor’un İstanbul’da Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı maçı izlemek için İzmit’ten İstanbul’a giderken içinde bulundukları aracın kaza yapması sonrası yaşamlarını yitirdi.
2013: Şerafettin Vanlıoğlu ve Hasan Sefer Köseoğlu 23 Mayıs 2013 yılındaAnkara’da oynanan Kupa maçı dönüşünde geçirdikleri trafik kazası sonrası hayatlarını kaybetti.
2020: Ahmet Yetim 2019-20 sezonunda Beşiktaş’la deplasmanda oynananmaç esnasında Beşiktaş’ın 2-1 öne geçtiği anlarda geçirdiği kalp krizi sonrasıyaşamını yitirdi.
2022: Eyüp Yusuf 2021-22 şampiyonluk sezonunun en önemli maçlarındanbirisi olan Konyaspor karşılaşmasında kalbi heyecana dayanamadı ve şampiyonluğu göremeden yaşamını yitirdi.
2022: Avni Küçük 2021-22… Trabzonspor’un şampiyonluğuna başındanberi inanan ve bayrak asacağı günü bekleyen Avni Küçük, astığı bayrağın gölgesinde can verdi.