ABD Seçimini Yaptı! 2024’ün En İyi Silahı Karadeniz’den

Giresun’da faaliyet gösteren GİRSAN Silah Fabrikası’nın ürettiği “YAVUZ FIREARMS’ın YAVUZ 14/MC P35” tabancası ABD’de 2024 yılının en iyi tabancası seçildi.
GİRSAN Silah Fabrikası’nın elde ettiği bu başarının ardından MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal açıklamalarda bulundu. Firmanın yaptığı üretimle Türk milletini gururlandırdırğına işaret eden Milletvekili Konal, “2 parça demir, 1 tutam barut bulduğunda silah yapan Çepni Boyu Giresunlu ustalarla; devlet millet işbirliğiyle kurulan Giresun’umuzun gururu GİRSAN Silah Fabrikası’nın son ürettiği halk dilinde 14’lü olarak bilinen “YAVUZ FIREARMS’ın YAVUZ 14/MC P35” tabancası ABD’nin ilk ödül alan Türk silahı olarak 2024 yılının en iyi tabancası seçilmiştir.” açıklamalarında bulundu.
55 ÜLKEYE İHRACAT YAPILIYORFirmanın ürettiği silahların dünyanın dört bir yanından rağbet gördüğüne işaret eden Milletvekili Konal, “Bizzat şahit olduğum GİRSAN Silah Fabrikası tarafından üretilerek 55 ülkeye ihraç edilen, birçok ülke emniyet güçleri tarafından kullanılan GİRSAN silahın hazırda bekleyen yivli uzun ve kısa mevzili piyade tüfekleri, tüm kalibrelerde silahları kalitesi ile göz dolduruyor piyasada.
Birçoğu da biran önce yerini almayı bekliyor. Ayrıca bu özellikleri sağlayan ve Giresun’a özgü genetik tecrübeye sahip bu alanda devletimiz, milli savunmamız, ASELSAN vb. Kurumlarımız destek verdiği durumda daha nice başarılara adım atacağından hiç şüphemiz bulunmayan tüm GİRSAN Ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.