Abdullah Avcı Samsunspor Maçı Öncesi Açıkladı! Rotasyon Yapamıyorum

Trabzonzonspor – Samsunspor’u  Trendyol Süper Lig 16. hafta erteleme maçında Papara Park’ta konuk ediyor.  Bordo Mavililer, ligde 33 puanla 3. sırada yer alırken Yılport Samsunspor ise 18 puanla 17. sırada bulunuyor. zorlu karşılaşma öncesi Abdullah’a Avcı açıklamalarda  bulundu.
Abdullah Avcı: Rotasyon YapamıyoruzAvcı ”Aynı kadro. Fazla rotasyon yapamıyorum. Şimdi rotasyon eskiden, bu kadar olur mu deniyordu. Şimdi rotasyon yapamıyorum. 2 sakatımız, 2 Afrika Kupası’nda oyuncumuz var. Kulübedeki bir stoperimin 30 dakikası yok 7 aydır.
Geri kalan gençler. Mevcut takımla devam ediyorum. Bu bir bahane değil. Mevcut bu. Konuşarak değil çalışarak devam ediyorum. Gerçek bu. Maç trafiği yoğun. 72 saat dolmadan Antalya’ya deplasmana gideceğim, Antalya 2 gün önce oynadı.
Zihinsel ve fiziksel olarak toparlanmaya müsait değil. Fikstürde bu var. Böyle açıklandı. En iyi şekilde oynamaya çalışacağız. Samsunspor açısından şöyle bir şey var; hoca değişimiyle birlikte son 9 maçın 5’ini kazanmış.
Belli oyun planları var. 3-4 konu başlığı var. Bunlarla ilgili görselde çalışabildik, öyle bir zaman yoktu. Son 10 maçta kendi evimizde 21 puan topladık. Daha iyisi olabilir. Bu inişler çıkışlar olabilecek. Bu sene özellikle dalgalanmalar olacaktır. Bizim açımızdan durum böyle. Umarım maç sonunda maçı kazanmış, taraftarını mutlu etmiş bir teknik direktör olurum”dedi.