Abdullah Avcı’dan maç sonu hakem çıkışı!

Trabzonspor deplasmanda Beşiktaş’a 2-0’lık skor ile mağlup oldu. Maç sonu Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu. 
Abdullah Avcı, ” Enis Destan değişikliği sakatlıktan dolayıydı. Ayağı ağrıyordu. Devam etmek istedi ama risk almak istemedik. Diğer değişiklikte taktiksel olarak yapıldı. 4-4-2’ye döndük. Enis Destan’dan sonrada başka şansım yoktu. İçerde oyun içinde Umut’u merkeze alıp yine 4-4-2’den Enis Bardhi’yi bu sefer arkasından çıkardık. Ancak bu kadar değişiklik yapabildik.” dedi.
Avcı “Bence son haftalardaki oynadığımız en iyi oyundu. Oyunun genelinde yapamadıklarımız; Topa sahip olduğumuz bazı yerlerde erken final pasları attık. Bazen topa sahip olduk atak sonuçlandırdık. Duran top organizasyonları yaptık. İlk yarı ve ikinci yarıda pozisyonlarımız var. Genel anlamıyla son haftalarda oynadığımız iyi oyunlardandı. Oyun olarak değil skor olarak kaybettik.” ifadelerini kullandı.
Avcı, “Hakem hakkında hiç konuşmuyorum. Hatta seneler evvel bir hata yapmıştı maçımızda dedim ki ‘hakemde formsuz bende formsuzum. Bu maçı ona bağlayamayız’ dedim. Hakem arkadaşımızda aramış teşekkür etmişti. Şimdi geçen hafta 1-0 galibim 46’dakika tacın dışına çıkıyor ve oyun devam ediyor. Kırılma golü yiyoruz. Zaten şuanda dalgalı geçen bir süreçte psikolojik olarak gerilmeler oluyor. Hiç bir ses yok. Şimdi bugün penaltı pozisyonu. Test etmek için sordum. Ben aynısını Fenerbahçe stadında 3-2 kazandığımız maçta Mehmet Can’ın forması çıkmıştı. Penaltı verildi Fenerbahçe’ye ve devam etti. Maçtan sonra şunu söyledim: ‘Merak ediyorum. Bilmiyorum. Öğrenmek istiyorum. Bir açıklama yaparlarsa çok iyi olur.’ Bugünkü pozisyonla o günkü pozisyonlar ne? Bilgilendirme yaparlarsa sevinirim. Ve bu top dönüyor gol oluyor.” açıklamasında bulundu.