Afrika’da Trafik Cezasıyla Başlayan Aşk, Karadeniz’de Horonla Taçlandı!

Ramazan Öztürk (42), yaklaşık bir yıl önce bir inşaat firmasında çalışmak üzere Mali’ye gitti. Motosikletle gezinti yaparken trafik cezası alınca, olaya tanıklık eden 32 yaşındaki Dienama Dembele yardım etti.
Trafik Cezası, Aşkın Başlangıcı Olduİkilinin arkadaşlığı zamanla ilerleyerek evlilik kararına dönüştü. Eylül 2023’te Mali’de dünyaevine giren çift, Türkiye’ye dönerek Rize’de bir düğün daha düzenledi. Çiftin nikahını kıyan Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, “İki farklı kültür, iki farklı dünya. Ama iki gönül birleşince samanlık seyran olduğu gibi ülkeler de birleşiyor. Damat ve gelini tebrik ediyorum.” dedi.
Malili Gelin Zeynep, Düğününde Horon OynadıRamazan Öztürk, gazetecilere, “Afrika’ya gitme gibi bir fikir aklımdan hiç geçmezdi. Afrika’da eşimi bulacağımı düşünmemiştim. Ben kız istemeye gitmedim. Damadı kabul etmiyorlar. Akrabalarını kabul ediyorlar. Orada çalışan arkadaşlarım istemeye gitti. Zaten biz karar verdiğimiz için ailesi güzel karşıladı. Kendi ailemden kimse oraya gelemedi. Prosedürler çok uzun” şeklinde konuştu. 
“Ramazan’la Evlendiğim İçin Çok Mutluyum”Ailelerin kendisini güzel karşıladığını dile getiren Dienama Dembele, “Ramazan’la tanıştığım için çok mutluyum. Evlendiğimiz için de ayrıca çok mutluyum. Ailesi ve benim ailem bizi güzel karşıladı. Bizi çok sevgiyle karşıladılar” dedi.
Ramazan Öztürk’ün annesi Nurten Öztürk, oğlunun evlilik kararını destekleyerek, “Oğluma ‘Sen sevdikten sonra ben de severim.’ dedim. ‘Yeter ki sen sev. Sen ne istiyorsan ben de öyle yaparım.’ dedim” ifadelerini kullandı.