AK Parti’de Trabzon Adayları Belli Oldu! İşte İlçe ilçe Belediye Başkan Adayları

AK Parti Genel Merkezi, Trabzon’daki belediye başkan adaylarını belirledi. Daha önce AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç açıklanırken, Trabzon’da 14 ilçe için de aday gösterilecek isimler netleşti.
AK Parti’nin Ortahisar Belediyesi Başkan adayı Ergin Aydın oldu. Yomra Belediye Başkan adayı ise Abdulkadir Özdemir olarak belirlendi. Akçaabat’ta ise Osman Nuri Ekim yeniden aday gösterildi.
4 İLÇEDE BAŞKANLAR ADAY GÖSTERİLMEDİ3 dönem kuralına takılan Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi aday gösterilmezken, Araklı adayı Hüseyin Avni Çebi oldu. Sürpriz bir değişiklik ise Arsin’de yaşandı. Mevcut Başkan Muhammet Sait Gürsoy yeniden aday gösterilmezken, AK Parti Arsin adayı da İbrahim Küçük oldu. Düzköy’de mevcut Başkan Yılmaz Ankara’nın yerine Selim Çelenk aday gösterildi. Sürmene’de de Rahmi Üstün’ün yerine Hüseyin Azizoğlu belediye başkan adayı olarak belirlendi.
9 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAMAK Parti birçok ilçede de belediye başkanlarını değiştirmeyerek, yeniden aday gösterdi. Çaykara’da Hanefi Tok, Dernekpazarı’nda Mehmet Aşık, Hayrat’ta Mehmet Nuhoğlu, Köprübaşı’nda Ali Aydın, Maçka’da Koray Koçhan, Of’ta Salim Salih Sarıalioğlu,  Tonya’da Osman Beşel ve Vakfıkebir’de Muhammet Balta yeniden aday gösterildi. AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, aday olarak belirlenen isimleri arayarak adaylıklarını tebliğ etti. Araklı adaylığına kesin gözüyle bakılan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin ise Genel Merkezin kararının ardından durumunu değerlendirdiği öğrenildi.
CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA 3 İLÇE MHP’DECumhur İttifakı kapsamında Beşikdüzü, Şalpazarı ve Çarşıbaşı Belediyeleri için MHP Genel Merkezi adaylarını belirledi. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız MHP Genel Merkezi tarafından tekrar aday olarak gösterilirken, Çarşıbaşı’nda aday değişikliğine gidildi. Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu’nun yerine ablasının eşi Ahmet Keleş aday olarak gösterildi. Cumhur İttifakı kapsamında MHP’ye bırakılan Beşikdüzü’nde ise başkan adayı Barış Öztürk olarak belirlenmişti.
KORAY KOÇHAN ADAY TANITIM TÖRENİNE DAVET ETTİBaşkan adayı olarak ilan edilen bazı siyasetçiler karara ilişkin sosyal medya hesaplarından da açıklamalarda bulundu. Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Kıymetli Hemşehrilerim; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Maçka Belediye Başkan Adaylığımız tarafıma tebliğ edilmiştir.  Genel Başkan Yardımcımız, Yerel Yönetimler Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımları ile 3 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 11:00’da Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda belediye başkan adaylarımızın tanıtım programı yapılacaktır. Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan aday tanıtımı toplantısına gidecek araçlar 3 Şubat 2024 Cumartesi günü (Yarın) 09:30 Maçka Belediyesi önünden hareket edecektir. Toplantıya katılımınızı bekler saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.
HÜSEYİN AVNİ ÇEBİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİAraklı Belediye Başkanlığına aday gösterilen Hüseyin Avni Çebi, “Sayın cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Araklı belediye başkanı adayı gösterildim. Bana güvenen Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dua ve desteklerinizi bekliyorum selamlar, sevgiler saygılar sunuyorum.” açıklamasında bulundu.
ARSİN ADAYI İBRAHİM KÜÇÜK’TEN HAZIRIZ KARARLIYIZ MESAJIArsin Belediyesi Başkanlığına aday gösterilen İbrahim Küçük ise sosyal medya hesabından, “Omuz omuza, gönül gönüle daha nice hizmetler için hazırız kararlıyız. 31 Mart 2024 Yerel Seçimler Trabzon Cumhur İttifakı aday tanıtım toplantısına tüm halkımız davetlidir.” paylaşımında bulundu.
OSMAN BEŞEL, 5 YIL DAHA DESTEK İSTEDİTonya Belediye Başkanı Osman Beşel de, “Tonya’mızı kalkındırmak için yine çalışmaya devam edeceğiz. Sizden bir 5 sene daha istiyorum. Her şey Tonya’mız için.” paylaşımında bulundu.
SARIALİOĞLU: “OF İÇİN HİÇ BOOŞ VAAT VERMEDİK”Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da, “Haydi Bismillah; Of’umuz için hep birlikte hazırız, kararlıyız! Dünya Liderimiz, AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bir kez daha Of’umuzun kalkınması, refahı ve geleceği için yola çıkmış bulunuyoruz.  Of bizler için sadece bir şehir değil; bir yaşam, bir hayat, bir aşk ve bir sevgidir. Ömrümüzün hemen hemen her anının geçtiği Of’umuza hamdolsun yeniden hizmet etmek gibi bir imkân doğdu. Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla şehrimize değer kattık. Ancak biliyoruz ki, yapacak çok daha işimiz var. Belirlediğimiz ‘Vizyon 2028’ hedefi ile daha büyük, daha güçlü bir Of için kollarımızı sıvazladık. Şehrimizin her bir ferdi ile ortak akıl ve işbirliği içerisinde Of’umuzu daha ileri taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Güzel şehrimiz için boş vaat vermedik, ne söylediysek yaptık, yapmaya da devam edeceğiz ve yine biz yaparız! Of’umuza olan sevdamızla birlikte daha nice başarılar elde etmek dileğiyle bir kez daha Of Belediye Başkan Adaylığını şahsıma layık gören başta Gönül Belediyeciliğin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bizleri yürekten destekleyen büyüğünden küçüğüne tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Şehrimize ve Aziz milletimize hizmet yolunda, 2028 Vizyonu ile Cumhur İttifakımızla birlikte durmadan, yorulmadan, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Of Yüzyılı’na hazırız kararlıyız. Gelecek seçimlere değil gelecek nesillere Of için hep birlikte el ele salih niyetle sağ salim yola devam.” açıklamalarında bulundu.