Akçaabat’ta Özel Eğitim Öğrencisi Emre Can Yılmaz’ın En Büyük Hayali Gerçekleşti!

Trabzon Akçaabat Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Öğrencisi Emre Can Yılmaz’ın en büyük hayalini gerçekleştirdi.
                                     
Akçaabat Millî Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirdiAkçaabat Millî Eğitim Müdürü Mehmet Usta, göreve başladığı günden beri evde eğitim gören öğrencileri ziyaret etmekte. Sarıtaş Özel Eğitim Uygulama Okulu 9. sınıf öğrencisi Emre Can Yılmaz’ın evine gerçekleştirdiği ziyarette Emre Can Yılmaz, Akçaabat Millî Eğitim Müdürü’ne Karadeniz müziğinin sevilen ismi Onay Şahin ile tanışma istediğini iletti. Kısıtlı yaşam şartlarına rağmen hayata dört elle sarılan, ışıl ışıl gözleriyle geleceğe umutla bakan, ailesinin gözbebeği Emre Can’ın bu isteği Akçaabat Millî Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirdi. Gerekli bağlantılar kurularak sanatçıya ulaşıldı.
Onay Şahin
“Açiyrum Yelkeni Umuda” Trabzon’un vefalı evladı, memleket ve insan sevdalısı sanatçı Onay Şahin, Emre Can Yılmaz’ın bu arzusunu ve hayalini gerçekleştirmek üzere kendisini evinde ziyaret etti. Emre Can Yılmaz’la sohbet eden, karnesine bakarak onu kutlayan Onay Şahin, sevilen türkülerini Emre Can’la birlikte söyledi. Radyosundan dinlediği ve ezberlediği türkülerde Onay ağabeyine eşlik eden Emre Can’ın sevinci gözlerinden okunuyordu. Ailesi, bu ziyaretin oğulları için önemini anlatırken gerçekleşmesinden duydukları mutluluğu dile getirdi; Akçaabat Millî Eğitim Müdürlüğüne ve sanatçı Onay Şahin’e şükranlarını belirtti.
Onay Şahin
Emre Can’ın taşıdığı soyadındaki gibi yılmayan bir genç olarak hayatına devam edebilmesi, saçtığı gülücüklerle dünyayı güzelleştirmesi, kendini asla yalnız hissetmemesi için bu ziyaretin büyük önem taşıdığı Akçaabat Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ifade edildi. Her öğrencinin her zaman yanında olunacağı ve “Akçaabat’ın mutlu çocukları için” çalışmaların hız kesmeyeceği vurgulandı.