AZOSİLİN Nedir Ne İçin Kullanılır? Azosilin Hakkında Kullanıcı Yorumları

Azosilin, çeşitli bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Boğaz, kulak, burun sinüsleri, solunum yolları (örn. zatürre), idrar yolları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında ve tifo ateşinde etkilidir.
Azosilin Tablet Ne İşe Yarar?-İdrar yollarındaki enfeksiyonu tedavi eder.
-Enfeksiyon sebebiyle idrar yollarının tahrişine bağlı sık idrara çıkma, ağrı ve yanma durumlarını tedavi eder.
-Duyarlı mikroorganizmaların etkin olduğu alt üriner sistem enfeksiyonlarından, sistit (mesane iltihabı) durumunu iyileştirir.
Azosilin, birçok bakteri türüyle savaşan ve büyümesini durduran geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Bu ilaç aç karnına alınmalıdır. Doktorunuz tarafından belirtilen programa göre eşit aralıklarla düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatte almak, almayı hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Hiçbir dozu atlamayın ve kendinizi daha iyi hissetseniz bile tedavinin tamamını bitirin. İlacı çok erken kesmek enfeksiyonun geri dönmesine veya kötüleşmesine neden olabilir. Toplam tedavi süresi ve kesin dozaj, sahip olduğunuz enfeksiyonun türüne ve ilaca ne kadar iyi yanıt verdiğinize bağlı olarak doktorunuz tarafından kararlaştırılacaktır.
Bu ilacı almadan önce, penisiline veya penisilin türü herhangi bir ilaca karşı alerjiniz varsa doktorunuzu bilgilendiriniz. Bazı hastalarda yan etki olarak döküntü, kusma, alerjik reaksiyonlar, bulantı ve ishal görülebilir. Bunlar geçicidir ve genellikle hızla düzelir. Bu yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya durumunuz kötüleşirse doktorunuza danışınız. Bu ilacın doktor gözetiminde kullanılması durumunda hamilelik sırasında kullanımı genellikle güvenli olarak kabul edilir.
Azosilin Tablet Faydaları -Boşaltım sisteminin sağlığını korur.
-Üreme sisteminin sağlığı korur.
-Boşaltım sistemi ve üreme sisteminde ciddi hastalıkları önler.
-Kişiyi rahatlatır ve hayat kalitesini yükseltir.
-Ağrı, sızı gibi durumları ortadan kaldırır.
Azosilin Kapsülün FaydalarıBakteriyel enfeksiyonlardaAzosilin, vücudunuzdaki enfeksiyona neden olan bakterileri öldürerek çalışan bir antibiyotik ilaçtır. Boğaz, kulak, idrar yolları, deri, yumuşak dokular ve tifo gibi bakteriyel enfeksiyonlarda etkilidir. Bu ilaç genellikle birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, ancak kendinizi daha iyi hissettiğinizde bile reçete edildiği şekilde almaya devam etmelisiniz. Erken kesilmesi enfeksiyonun geri gelmesine ve tedavisinin zorlaşmasına neden olabilir.
Azosilin Kapsülün Yan EtkileriÇoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Eğer devam ederse veya endişeleniyorsanız doktorunuza danışınız.
Azosilin’in yaygın yan etkileri-Döküntü
-Kusma
-Alerjik reaksiyon
-Mide bulantısı
-İshal
Azosilin Nasıl Kullanılır?-Doktorunuzun bir kullanım önerisi oldu ise o şekilde kullanın aksi durumda aşağıdaki kullanım önerilerine uyun.
-Bu ilaç çiğnenmeden, parçalanmadan, bölünmeden bol su ile yutulur.
-Yemeklerden yarım saat önce ya da yemeklerden iki saat sonra kullanılmalıdır.
-12 yaş üzerindekilerde ve yetişkinlerde günde 3 kez 1 tablet şeklinde kullanılmalıdır.
-İdrar yolları enfeksiyonlarında fenazopiridin ile antibakteriyel bir ilaç beraber alındığında tedavi süresi maksimum 2 gündür.
Azosilin 500 Mg 30 Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler-Bu tabletin etken ya da yardımcı maddesine alerjiniz var ise kullanıma başlamayın.
-Kullanımda yaş sınırı vardır ve 12 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
-Bu ilaç antibiyotiktir.
-Tedavi zamanında önce kesilirse enfeksiyon yeniden başlayabilir ve daha kötüye gidebilir.
-Sodyum içeren bir ilaçtır bundan dolayı sodyum diyetinde olanlarda göz önünde bulundurulmalıdır.
-Bu ürün kastor yağı içerir bundan ötürü mide bulantısı ve ishal yapabilir.
-Az miktarda alkol içeren bir haptır.
-Daha önceden hekiminiz tarafından bazı şekerlere karşı intoleransınız olduğu ifade edilmişse bu antibiyotiği kullanmadan önce hekiminize bilgi verin.
-Düşük miktarda anne sütüne geçtiği belirlenmiştir.
-Hamile olan bayanlarda kullanılmaz ama çok gerekli olursa doktor önerisi ile kullanılmalıdır.
-Fenazopiridin  maddesi idrarınızı portakal veya kırmızı renge dönüştürebilir.
-Ampisilin bazı labaratuvar testlerinizi etkileyebilir.
– Azosilin etkili bir ilaç, hatta sistit için tek çözüm yolu diyebilirim. Ancak çok aşırı derecede uyku yapıyor. 
– Özellikle Azosilin idrar yolları enfeksiyonuna bağlı olan tüm ağrıları dindirme özelliğine sahip. Son derece güzel bir ilaç 
– İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı olsa gerek idrar rengini turuncuya dönüştürüyor. Eğer böyle bir şey Azosilin kullanırken başınıza gelmişse bilin ki bu ilaç yüzünden olmuştur. Ama yine de idrar yolu enfeksiyonu için mucizevi bir ilaçtır. 
– sistite bende, %100 çözüm getiren tek ilaç kendisi olmuştur. taş düşürdükten sonra 1 yıl her tür antibiyotik kullanılmış bana mısın dememiştir azosiline kadar.
– en iyi sistit ilacı. kahramanım, kurtarıcım, her şeyim. 6 yaşından beri kronik sistitimle mücadelemde can yoldaşım. turuncu idrara o kadar alıştım ki normal renk idrar garip geliyor.