Bakan Uraloğlu Trabzon’a Yapılacak Milyon Euroluk Yatırımı Açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’da ‘Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Projesi’ açılış toplantısına katıldı.
Programda konuşmasını yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Baba ocağı Trabzon’da sizlerle olmaktan mutluyum. Trabzon’un geleceğini şekillendirmek amacıyla hazırladığımız proje vesilesiyle sizlerle bir aradayız.
Bakan Uraloğlu Trabzon’daki Projeleri AnlattıUlaşım ve şehircilik alanında yapılan yatırımlarla şehitlerimizi kalkındırıyoruz. Ulaşım ve iletişim yatırımlarını, sürdürülebilir şehirciliğin temeli olarak görüyoruz. Ülkemizin Ulaşım ve haberleşme altyapısını 250 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik.
Yatırımlar yapmaya da devam edeceğiz. Yüksek standartlı yollarla ülkemizin her noktasına erişimi mümkün hale getirdik. Havalimanı ve denizyolu alanında ciddi yatırımlar yaptık. Karadeniz sahil yolunu tamamladık. Kanuni bulvarının en önemli kısımlarını trafiğe açtık.
Boztepe Değirmendere yolunda çalışmalara devam ediyoruz. Trabzon’umuza yeni havalimanı katmak için çalışmalarımıza başladık. Mevcut havalimanımızın yapılarının inşaatında başladık. Dış hatlar binasının aciliyeti vardı.
“Trabzon Havalimanı İnşaatına Başlamak İstiyoruz”Yıl sonuna kadar yeni terminal binasının fizibilite çalışmalarını tamamlamam istiyoruz. Sonrasında Trabzon havalimanının inşaatının başlatmak istiyoruz. Meydan bölgesi, KTÜ, otogar, havalimanı arasında yolculuk talebine karşılık verecek raylı sistem için de çalışmalara başladık.
Büyükşehir belediyemiz ile işbirliği yaptık. Bu projeyi de belediyemiz ile birlikte şehrimize kazandıracağız. 56 istasyona sahip olacak bir projeyi konuşuyoruz. İhale hazırlıklarını başladık. Büyükşehirin yaptığı çalışmaları ete kemiğe büründüreceğiz bu sene içinde. Sahilde, tanjantta, köşkte, bahçecikte olan projeleri tamamladığımızda Ulaşım adına sorun kalmamış olacak.
Milletimizin hayat kalitesini yükselteceğiz. Sadece konut yapmakla iş bitmiyor. Artan nüfus oranları sürdürülebilir çözüm arayışlarını zorunlu kılmaktadır. Bu noktada Ulaştırma bakanlığı olarak kent içi Ulaşım sistemlerinin inşa edilmesi için şehirlerimize destek sağladık. Ulaşım planlarının hazırlanmasını önem veriyoruz” dedi.
Trabzon’a 2 Milyon Euroluk YatırımDaha sonrasında sürdürülebilirlik hakkında açıklama yapan Bakan Uraloğlu, “Milletimizin yaşam kalitesini yükselten, akılcı hizmetlerin sunulduğu hizmetlerin bilincindeyiz. Sürdürülebilir Ulaşım planlarının hayata geçirilmesi için belediyelere destek sağlıyoruz.
Trabzon Sürdürülebilir Ulaşım projesi için hayata geçireceğimiz yatırım 2 milyon avrodur. En kısa zamanda projelerimizi hayata geçireceğiz. Projemiz Trabzonlu hemşerilerimize daha yaşanabilir bir ortam sağlamaya yönelik olarak hazırlandı.
Sizlerin desteği ile bu proje daha da gelişecektir. Bu planın Trabzon’un daha yaşanabilir bir şehir hale gelmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.