Bakü Büyükelçiliği’nde Trabzon Sağlık Turizmi Projesi! İki Ülke Arasında Sağlık İşbirliği

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yürütülen ve Ticaret Bakanlığı’nın HİSER projeleri çerçevesinde desteklediği Trabzon Sağlık Turizmi Projesi kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı ziyaret edildi, proje kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Ticaret Bakanlığı Sağlık ve Seyahat Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Aksoy, TTSO Meclis Katip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon’da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkililerinden oluşan heyet, Bakü Büyükelçiliğini ziyaret ederek Büyükelçi Doç. Dr. Cahit Bağcı ve Bakü Ticaret Başmüşavirleri Ahmet Erdal, Murat Yaman ve Yakup Sefer ile görüştü.
Sağlık turizminde yapılacak çalışmalar değerlendirildiGörüşmede Trabzon Sağlık Turizmi projesinin son durumu, önemli hedef ülkeler arasında yer alan Azerbaycan’da yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi. Görüşmede Trabzon-Bakü direkt uçak seferlerinin arttırılması, diğer sektörlerde olası iş birlikleri, acentelerin ve aracı kuruluşların değerlendirilmesi, Tıp fakültesi son sınıf öğrencilerini de kapsayıcı eğitim ve konferans verilerek sağlık turizmine katkıda bulunulması, Odyoloji ve diğer medikal alanların da sağlık turizmine dahil edilmesi konularında istişarede bulunuldu.