Başkan Çimen Annesini Toprağa Verdi!

Dün evinde geçirdiği kalp krizinin ardından Gümüşhane Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden 79 yaşındaki Fatma Çimen için öğle namazına müteakip Kemaliye Camii’nde cenaze namazı kılındı. 
Namaz öncesi alanı dolduran vatandaşlar uzun kuyruk oluşturarak Başkan Çimen ve ailesine taziyelerini iletirken cenaze namazına AK Parti Gümüşhane Milletvekili Av. Celalettin Köse, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Vali Yardımcısı Mehmet Faruk Saygın, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, GTSO Başkanı İsmail Akçay, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle vatandaşlar ve Çimen ailesi katıldı. 
İl Müftüsü Hüseyin Gün tarafından kıldırılan cenaze namazı ve helallik alınmasının ardından Fatma Çimen, Emirler Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedildi. 
Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki Valiler toplantısında olduğu için cenazeye çelenk gönderirken AFAD Başkanı eski Gümüşhane Valisi Okay Memiş te çelenk gönderenler arasında yer aldı.