Bekir Aktürk… Murat Zorluoğlu… A.Metin Genç!

Bekir Başkan, en başından beri Ortahisar Belediye Başkanı A. Metin Genç’in yanında bilinirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun döneminde hayli zikzaklar çizdi. Zorluoğlu’na zaman zaman en sert eleştirileri yöneltti.
Zaman zaman barıştılar ve birlikte poz verdiler. Bu süreç devam ederken, “Ahmet Metin Genç’in adaylığı için gerekirse 100 bin imza toplarım.” dedi. Son olarak 6 Aralık’ta İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ın da Trabzon’da olduğu bir toplantıda bu kez Zorluğlu’na övgüler yağdırdı.
Zorluoğlu toplantıda yoktu ama Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Aktürk, kendisine hasta yatağında şifa diledi. Şifa dilemek son derece doğal ve doğru bir şeydi. Ardından her platformda 5 yıldır muhtarların şikayetçi olduğunu söylediği Murat Zorluoğlu için, “Başkan Zorluoğlu, şartsız, koşulsuz muhtarların isteklerini yerine getirmiş bir başkandır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizlere gösterdiği hassasiyeti Sayın Başkanımız Zorluoğlu bize aynı şekilde Trabzon’da göstermiştir.” mesajını verdi. Bekir Aktürk şimdi de çoğu muhtarın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak A. Metin Genç’i hatırlayıverdiğini söyleyiverdi.