Beşikdüzü Doğalgaz Sorunu Ne Zaman Bitecek?

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında gerçekleştirilen meclis oturumunda 19 gündem maddesi müzakere edildi.
Meclis gündeme geçilmeden önce seçim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mart ayı meclis toplantısında son konuşmasını yapacağını söyleyen Başkan Zorluoğlu, “Şubat ve mart meclis toplanrjladıyla görev süreniz dolmuş olacak.
Son toplantıda görev süremiz hakkında konuşacağım. Parti adaylarımız çoğunlukla belirlendi. Bir kısmı da kalan on gün içinde açıklanacaktır. Ayın yirmisine kadar listelerin verilmesi gerekiyor. Aday olarak gösterilen bütün adaylarımızı tebrik ediyorum.
Demokratik ülkemizin bundan sonra sa saygı ve sevgi içinde bir seçim geçirmesini diliyorum. Takrardan bütün adayların adaylıkları hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Başkan Murat Zorluoğlu, Konuşmasının ardından meclis üyelerine söz verdi. Mecliste söz alan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, ilçesinde yapılan doğalgaz çalışmaları hakkında sorunları gündeme getirdi.
Doğalgaz çalışmalarını yapan firmanın sorunlara kulak asmadığını söyleyen Başkan Uzun, “Beşikdüzü’ne doğalgaz geliyor. Ama orada Altyapı ve yol ile ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. İlçemizde eski Samsun deltası dediğimiz alan üzerinde hatlar döşendi ama yollara parke ihtiyacı var. Desteğinizi bekliyorum.” dedi.
“Yüklenici firma görevini düzgün yapmıyor”Başkan Ramis Uzun’a yanıt veren Başkan Murat Zorluoğlu, “Haklısınız. Yüklenici firmaya usulsğzlük ve yanlış uygulama nedeniyle yaptırım uyguladık. Yüklenici firma ve taşeronları titiz bir şekilde yapmaları gereken işleri düzgün yapmıyor. Bu sadece Beşikdüzünde değil diğer ilçelerde de oluyor. İlgili daire Başkanımız konuyu biliyor. Orada da destek olacağız.” açıklamasında bulundu.