Beşiktaş Teknik direktörü Fernando Santos Trabzonspor İle İlgili Konuştu…

Beşiktaş’ın teknik direktörü Fernando Santos, 4 Şubat Pazar günü oynanacak olan Trabzonspor maçına büyük bir önem gösteriyor. Deneyimli teknik adam, son alınan olumsuz sonuçların ardından Bordo-Mavili ekibin kazanmaya odaklı olduğunun farkında olduğunu fakat kendi evlerinde kazanmaktan başka ihtimal görmediklerini açıklamıştı.
Portekizli hocanın öncelikli hedefi, özellikle lig liderliğine yakın bir konumda olup en azından sezonu 3. sırada tamamlamak. Bu bağlamda Beşiktaş, evinde Trabzonspor’u yenerse, lig tablosunda 3. sıraya yükselecek. Santos, galibiyet üzerine odaklanarak öğrencileriyle bir toplantı düzenlendi. Santos’un konuşmasında öne çıkan ifadeler şu şekilde:
“Trabzonspor’a Karşı Kazanmaktan Başka Çaremiz Yok…”“Ligde zirvenin gerisinde kaldık. Ancak oraya en yakın olmak da tamamen bizim elimizde. Bu maçı kazanmak yeterli olacak. Kazanacağız. Sahada rakibimizden daha çok mücadele edeceğiz. Şut, koşu, pas, mücadele ve istek… Her alanda onların önünde olmalıyız. Taraftarımız önünde geri durmayacağız. Kimse başka bir şeyi aklından dahi geçirmesin. Ligin final maçına çıkıyoruz. Kazanmaktan başka çaremiz yok.”