Beşiktaş – Trabzonspor Maçına Gidecekler Dikkat! İstanbul’a Kupa Ayarı

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finali için metro ve Marmaray seferlerinde düzenlemeler yapıldı ve ilave tren seferleri konuldu.
Trabzonspor Beşiktaş Maçı DetaylarıZiraat Türkiye Kupası’nın 62. finalinde, Trabzonspor ile Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Karşılaşma saat 20.45’te başlayacak ve maçı Ali Şansalan yönetecek.
Şansalan’ın yardımcılıklarını Serkan Ok ve Serkan Olguncan yapacak. Dördüncü hakem ise Burak Pakkan olacak. Maçta VAR görevini Dennis Johan Higler üstlenirken, Murat Erdoğan, Murat Tuğberk Curbay ve Hakan Ceylan AVAR olarak görev alacak.
Trabzonspor Beşiktaş Maçı İçin Ulaşım DüzenlemesiFinal maçı sonrası vatandaşların rahat bir ulaşım sağlayabilmesi için ek metro ve Marmaray seferleri düzenlendi. Marmaray’ın X hesabından yapılan açıklamada, “Beşiktaş-Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçı nedeniyle ilave trenler sefere konulmuştur. Her iki takıma da başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.
Bu düzenlemeler, futbolseverlerin stadyuma ulaşımını ve maç sonrasında evlerine dönüşlerini kolaylaştırmak amacıyla yapıldı. Ek seferler, yoğun taraftar kitlesinin ulaşımda sorun yaşamaması için planlandı.
Beşiktaş ve Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Maçın hakemi Ali Şansalan olacak ve ek metro ile Marmaray seferleri konulacak. Marmaray’ın resmi açıklamasına göre, vatandaşların rahat ulaşım sağlayabilmesi için ek tren seferleri devreye girdi.Gebze- Halkalı Yönü (Kalkış)
00.20, 00.50, 01.20, 01.50
Halkalı – Gebze Yönü (Kalkış)
00.28, 00.58, 01.28, 01.58
Metro Seferlerini Saati UzatıldıMetro İstanbul’dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“23 Mayıs Perşembe günü Beşiktaş – Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşması nedeniyle,
M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı
M1B Yenikapı – Kirazlı Bağcılar
M2 Yenikapı- Hacıosman
M3 Bakırköy – Kayaşehir
M4 Kadıköy- Sabiha Gökçen Havalimanı
M5 Üsküdar – Samandıra
M6 Levent- Boğaziçi Üniversitesi Hisarüstü
M7 Yıldız – Mahmutbey
M9 Ataköy- Olimpiyat Metro hatlarımızda seferlerimiz 01.00’e kadar uzatılmıştır.”