Bu futbola puan çok iyi

Trabzonspor’un son maçlarda kazanmasına rağmen futbol anlamında ortaya koyduğu performans memnunluk verici değildi. Ancak yine de bu dönemde alınacak puanlar ilerisi adına değerli ve önemli. Sonuçta bu sezon hedefler ligde 3.’lüğü elinde tutmak ve kupayı kazanmak. Ancak bu hedefleri eldeki kadro ile başarmak kolay mı, tabi ki değil.
Bu tablo içerisinde zaten sıkıntılı kadrosu ve istenilen performansı sergileyemeyen oyuncu grubunda ekstra işler yapabilecek Onuachu ve Bakasetas’ın da olması ile Antalya maçında sahada Trabzonspor hiçbir şey yapmadı.
İlk yarıda ilk ve tek atağında golü bulması büyük şanstı. Ancak sonrasında Antalya oynadı, Trabzonspor sadece seyretti. Bu maçla alakalı Trabzonspor adına oynanan oyunun futbol ile yakından uzaktan ilgisi yok.
Alınan bir puan bana göre bu tablo da çok değerli.
Trabzonspor hiç hücum yapmadan, sadece savunarak 98 dakika oynadı. Enis Destan’ı kazanmak istiyoruz ama Onuachu’nun bu takım için ön tarafta ne kadar değerli olduğunu herkes görmüş olmalı. Onuachu olmayınca, top oraya gelmedi, gelse bile fazla kalmadı.
Bu maç özelinde Abdullah hocayı eleştiremem. Kulübesine bakıyor, 1-0 önde girdiği ilk yarı sonunda belkide 3-4 oyuncu değişmesi gerekiyor ama oyuncu yok.
Zaten bu sezon içerisinde kulübeden gelip takıma katkı yapan oyuncusu çok az olan Trabzonspor’un bu kez gençlerden oluşan kulübesi ile Antalya’daydı.
Kadro eksikliği, kalite eksikliği iyice ortaya çıktı.
Antalyaspor sürekli kenara indi ve hücum varyasyonlarının tamamına yakınını kullandı. Trabzonspor buna karşın sadece savunmaya çalıştı. Yine de bu tablodan çıkan bir puan bana göre üç puan kadar değerli.
Trabzonspor devre arasından başlamak üzere kadro kalitesini yükseltmesi için hamleler yapması gerekiyor. Çünkü Antalya maçı bir çok anlamda takımın fotoğrafı gibi.
Trabzonspor’un bu kadar sıkıntılar içerisinde yine kaybetmeden yoluna devam ediyor. Bu sezon böyle böyle bitecek. Umarım gelecek sezona dair ligin ikinci yarısında hem transfer olarak hem de oyun planlaması ile ilgili gereken müdahaleler yapılır ve ilerisi adına umut vererek sezonu tamamlarız.