Büyükelçi Schulz’den Büyükşehir’e çıkartma! Ataman yerel seçim sorusunu yanıtladı

Almanya Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile görüştü. Büyükelçi Schulz’un yerel seçimlerle ilgili sorusuna cevap veren Ataman, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti, en az yüzde 70 civarında oy alacak” dedi.
Almanya Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, eşi ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’la bir araya geldi. Spordan siyasete birçok konunun değerlendirildiği ziyarete, Almanya Fahri Konsolosu İhsan Alioğlu ve daire başkanları eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun selamlarını ileterek sözlerine başlayan Başkan Vekili Ataman, “Trabzon’umuza, güzel şehrimize hoş geldiniz” dedi. Kendisinin de fahri konsolos olduğunu dile getiren Ataman, “Almanya Trabzon hikâyeleri çok önemlidir. 1961 doğumlu birisi olarak benim doğduğum yıllarda Türkiye’de ve Karadeniz Bölgesi’nde ‘Alamancı’ olmak çok önemli bir şeydi. Tarihi derinlik itibarıyla Türkiye-Almanya ilişkilerin hepimizin bildiği konular. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu, şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir toplantı için Ankara’da olduğundan burada bulunamadı. Çok selamlarını iletmemi istediler. Şehrimize ziyaretinden ve sizi burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.
Schulz: Büyükelçiliğimize Trabzonspor bayrağı astık Gördüğü misafirperverlik nedeniyle teşekkür eden ve spor şehri Trabzon’da kendisinin de spora olan ilgisinden bahseden Büyükelçi Schulz Schalke 04 takımını tuttuğunu söyledi. Trabzonspor şampiyon olduğunda Büyükelçiliğin balkonuna Trabzonspor bayrağı astıklarını dile getiren Schulz, “Büyükelçilik tarihinde ilk kez bir futbol kulübünün bayrağı bizim balkonumuzda dalgalanmış oldu. Büyükelçiliğimizde Trabzonspor fanatiği arkadaşlarımız var. Onların da katkısıyla bunu yapmış olduk. Bu organizasyonu büyükelçi olarak severek yaptım” diye konuştu. Büyükelçiliğe Trabzonspor bayrağı astıkları için Schulz’a teşekkür eden Ataman, “Trabzon Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile yapılan şampiyonluk kutlamaları, neredeyse şampiyonluğun önüne geçti. Dünyadaki çok önemli kulüplerin şampiyonluğu bu kadar etkileşim almadı. Trabzonspor şampiyonluğu dünya genelinde 1 milyar 250 milyon etkileşim aldı” dedi.
Ataman: Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yüzde 70 civarı oy alırız3 milyon Türk’ün Almanya’da yaşadığını ve bundan mutluluk duyduklarını da vurgulayan Büyükelçi Schulz, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle yakından ilgilendiklerini belirterek Başkan Vekili Ataman’a nasıl bir sonuç beklediğini sordu. Yerel seçimlerin kendine özgü dengeleri olduğunu dile getiren Başkan Vekili Ataman, “Trabzon gibi 5 bin yıllık tarihi geçmişe sahip liman kentinde Büyükşehir Belediyesi olarak son 5 yılda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Şehrin altyapı sorununu tamamen çözdük. Önümüzdeki yerel seçimlerde de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti, Trabzon’da en az yüzde 70 civarında oy alacak” ifadelerini kullandı.Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ve Almanya Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz ziyaretin anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.