Büyükşehir Resmi Kira Artışına Uymuyor Mu?

Mecliste söz alan meclis üyesi Burhan Bekar, şehirde gördüğü bazı sorunları gündeme getirdi. Atapak’ın yanındaki alt geçidin duvarlarında oluşan hasarın aylardır giderilmediğini söyleyen Burhan Bekar, “Şehrimiz bizim her santiminde, her karışında işimiz olan bir yerdir.
Bu şehrin daha güzel, yaşanabilir bir yapıda olması, sokaklarının şehrimizin tarihiyle örtüşen bir yapıda dizayn edilmesi ve bazı şeylerin boş bırakılmaması arzusundayım. Bu manada bir sorunu gündeme getirmek istiyorum.
Atapark’ın orada bir altgeçit var, orada duvar kaplamaları 6-7 aydır sökülüyor. 2 ay önce o duvarlara yama yapmak için oraya taşlar getirildi. 2 aydır orada hiçbir şey yapılmadan taşlar duruyor. Bir kırığın tamir edilmesi için iki ay orada beklemek ne kadar doğru? Bu bana garip geliyor.” ifadelerini kullandı.
‘BELEDİYE RESMİ ORANIN ÜZERİNDE ARTIŞ YAPTI’Sözlerine devam eden Burhan Bekar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Meydan parkında bulunan bazı kiracılarına resmi kira artışının üzerinde zam yapıldığını belirterek, “Hükümetimiz kiralarla ilgili yüzde 25 artış hakkı tanıdı. Büyükşehir Belediyemiz Meydandaki ayakkabı boyacılarının kiralarını 630 liradan, bin 100 liraya çıkararak yüzde 75’e yakın kira artışı yaptı. Burada denilenlerle yapılanlar örtüşmüyor.” dedİ.