CHP, Giresun Belediye Başkan adayını resmen açıkladı

CHP, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için 242 seçim çevresinde daha belediye başkanı adaylarını ilan etti. Aydın, Hatay, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayları açıklanırken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise henüz ilan edilmedi.
YOLA DEVAM KARARI DA DEĞİŞİKLİK DE VARCHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında toplanan MYK hem de PM’de yapılan oylama sonrasında Hatay’da mevcut başkan Lütfü Savaş, Aydın’da mevcut başkan Özlem Çerçioğlu, Adana’da mevcut başkan Zeydan Karalar, Mersin’de ise mevcut Başkan Vahap Seçer’le yola devam kararı alındı. Tekirdağ Büyükşehir’de eski milletvekili Candan Yüceer, Afyonkarahisar’da da Burcu Köksal aday olarak gösterildi.CHP’den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Ayşe Ünlüce oldu.
GİRESUN’A FUAT KÖSE, ARTVİN’E BİLGEHAN ERDEMİl Belediye başkanları belirlenen şehirler arasında Doğu Karadeniz Kentlerinin Giresun ve Artvin de yer aldı. Giresun’un adayı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen temayülde ön seçimde sandıktan önde çıkan Fuat Sezgin oldu. Artvin adayı ise Bilgehan Demir olarak belirlendi.