CHP Trabzon İl Ve İlçe Yönetimlerini İstifaya Çağırdı

Beşikdüzü’nde yapılan ön seçimin ardından belediye başkanlığına tekrar aday gösterilmeyen Ramis Uzun, partisinden istifa etmişti. Kendisini belediye başkanlığından istifa etmeye çağıran CHP İlçe Başkanlığına yanıt veren Ramis Uzun, CHP Beşikdüzü İlçe Yönetimi ve CHP Trabzon İl Yönetimini istifaya davet etti.
31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken Beşikdüzü’nde sular durulmuyor. 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Beşikdüzü Belediye Başkanı seçilen Ramis Uzun’un, partisinde yapılan ön seçimin ardından 31 Mart için aday gösterilmeyeceği belli olmuştu. Ramis Uzun, CHP’de yaşananların ardından partisinden istifa etti. Ramis Uzun’un partisinden istifa etmesinin ardından CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığı, Ramis Uzun’u Belediye Başkanlığından da istifaya çağırdı. Ramis Uzun CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığına yanıt olarak yazılı açıklama yayınladı.
Piyon Olarak Kullanıldık
CHP üyesi olmaktan onur duyduğunu ve üzülerek istifa etmek zorunda kaldığını söyleyen Uzun, “Beşikdüzü CHP İlçe Başkanlığı, Trabzon İl Başkanlığı ve Genel Merkezimizle koordineli olarak kurulan komple sonucu bu durum gerçekleşmiştir. Aday belirleme sürecinde şahsım ve aday adayı arkadaşlarımız piyon olarak kullanılmıştır. Şahsım olarak; İl Başkanlığımız ve Genel Merkezimiz benimle görüşüp ‘başka adayımızla yol yürümek istiyoruz. Hizmetleriniz için teşekkür ediyoruz’ deseydi hayır demezdim. Kabul ederdim. Ancak; ilçe, il ve genel merkezimiz şahsımı ve diğer aday adaylarımıza hatta halkımıza saygısızlık yaparak haber verdiler. Saygıdeğer üyelerimiz; ben karardan bir gün sonra Genel Başkan Yardımcılarının hepsini aradım, telefonlarıma çıkmadılar.” ifadelerini kullandı.
İlçe Örgütü Ve İl Başkanlığını İstifaya Davet Etti
Açıklamasının devamında İl Başkanlığı ve milletvekilinin kendisini aramadığını söyleyen Ramis Uzun, uzun süre aranmayı beklediğini söyledi. Uzun, kendisinin Belediye Başkanlığından istifa etmesi yönündeki açıklamalara ilişkin de konuşarak “Erdem için aynaya bakın ne göreceğinizi çok iyi biliyorsunuz. İstifa için ise; İlçemizde, partimizde hiçbir karşılığı olmadan sürekli zarar veren ilçe örgütü ve il başkanlığı istifa etsin anında istifa edeceğimi saygıyla duyuruyorum.” dedi.