CHP Trabzon’da 3 ilçenin ön seçim sonucu belli oldu

CHP, bugün Trabzon’un 3 ilçesinde ön seçime gitti. Tonya’da 2, Beşikdüzü’nde 5, Düzköy’de 5 aday adayı için oy kullanıldı. Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ise ön seçimde oy kullanılan iismler arasında yer almadı. Sandıkta Tonya’da Muhammet Başkan, Düzköy’de Abidin Çelik ve Beşikdüzü’de Burhan Cahit Erdem önde çıktı. Tonya’da Muhammet Başkan 149, Burhan Cahit Erdem 229 ve Abidin Çelik 100 oy aldı.
Tonya için Muhammet Başkan önde çıktı CHP Trabzon’un 3 ilçesinde dün örgüt kontrolünde ön seçim gerçekleştirdi. Ön seçimleri CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak ve partililer takip etti. Beşikdüzü, Düzköy ve Tonya’da üyeler saat 08.00-17.00 arasında sandık başına gitti. Tonya’da 215 üye oy kullanırken, başka aday adayı Muhammet Başkan 149, Ali Tokgöz 63 oy aldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.
Beşikdüzü için Burhan Cahit Erdem önde çıktıBeşikdüzü’nde aday adayları Burhan Cahit Erdem, Mehmet Yıldızlar, Ekrem Zengin, Ozan Karagöz ve Şakir Yenigün için oylar kullanıldı. Adaylardan Burhan Cahit Erdem 229 oyla en fazla desteklenen isim olurken, Mehmet Yıldız 133, Şakir Yenigün 115, Ekrem Zengin 33 ve Ozan Karagöz 31 oyda kaldı.
Düzköy’de eski Belediye Başkanı Abidin Çelik önde çıktıDüzköy’de ise Abidin Çelik, Musa Öztürk, Nail Alim, Ahmet Tirgil ve İbrahim Aydoğan için üyeler sandık başına gitti. Düzköy’ün eski Belediye Başkanı olan Abidin Çelik 100, Ahmet Tirgil 84, Musa Öztürk 42, İbrahim Aydoğan 37 ve Nail Alim ise 5 oy aldı.
Yarın Maçka ve Akçaabat’ta seçim var
Trabzon’un yarın Akçaabat ve Maçka ilçelerinde de ön seçim gerçekleştirilecek. Maçka’da aday adayları Nihan Göktürk ve Musa Turan, Akçaabat’ta ise Mustafa Çankaya ve Osman Kalyoncu için oy kullanılacak.