CHP Trabzon’da 5 İlçe Adayı İçin Sandık Başına Gidiyor!

CHP hafta sonu 5 ilçede örgüt denetiminde ön seçim gerçekleştirecek. Üyeler, Akçaabat, Düzköy, Tonya, Beşikdüzü, Maçka ilçelerinde başkan adayı olarak görmek istedikleri isimleri hafta sonu ön seçim sayesinde Genel Merkeze iletecek. CHP Düzköy’de üyelerle belediye başkan adaylığı ön seçimini bugün 08.00-14.00 saatleri arasında Düzköy Belediye binası çok amaçlı spor salonunda gerçekleştirecek.
Beşikdüzü belediye başkan adaylığı ön seçimi de bugün saat 08.00-17.00 saatleri arasında belediye konferans salonunda yapılacak. Tonya’daki ön seçimde bugün saat 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak.
Akçaabat’ta ise üyelerle belediye başkan adaylığı ön seçimi yarın saat 08.00-17.00 saatleri arasında Akçaabat İlçe Başkanlığında gerçekleştirilecek. Maçka’da da yarın saat 08.00-17.00 saatleri arasında belediye başkan adaylığı örgüt denetimli ön seçimi CHP Maçka İlçe Başkanlığında yapılacak.
CHP TRABZON İÇİN ADAYLARINI EN GEÇ 10 GÜN İÇİNDE AÇIKLAYACAKCHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, ön seçim süreci hakkında günebakış gazetesine açıklamalarda bulundu. Başkan Mustafa Bak, “Temayül yoklaması yapacağız. Tabii oradaki sonuçlar üzerinden gönderiler Genel Merkeze gidecek.
5 ilçede bu şekilde yol izleyeceğiz, diğerleri merkez yoklaması şeklinde olacak. Bir hafta, en geç 10 gün içerisinde adaylarımızın tamamının açıklamış oluruz. Buna Büyükşehir Belediyesi de dahil.” ifadelerini kullandı.
ÖN SEÇİM SONUÇLARI KESİN BAĞLAYICI DEĞİLÖn seçim sonuçlarının bağlayıcı olup olmadığının sorulması üzerine Başkan Bak, “Kesin bağlayıcı değil. Sonuçta burada adaylarla görüşmeleri yapıldı. Genel Merkezce anket çalışmaları yapıldı.
Sokak veya STK’lar üzerinden bir tarama yapıldı. Buradaki bütün veriler Genel Merkezde toplanıyor. Genel Merkez sonuçları üzerinden aday açıklamasına gidilecektir.” yanıtını verdi. “Peki sandıktan kimlerin çıktığını açıklayacak mısınız?” sorusunu Başkan Mustafa Bak, “Kesinlikle. Açıklanmasında bir mahsur yok. Hiçbir şekilde saklama gibi bir niyetimiz de yok.
Adaylarımız belli olduktan sonra arkadaşlarımız için aday tanıtımı da yapılacaktır.” şeklinde cevapladı.
SAADET PARTİSİ İLE UZLAŞMA OLABİLİRTüm ilçelerden aday gösterilip gösterilmeyeceğine dair de açıklamalarda bulunan Başkan Bak, “Saadet Partisi ile bazı ilçelerimizde ortak hareketimiz olabilir. Bu 1-2 ilçenin dışına çıkmaz. Vakfıkebir’de bağımsız bir aday üzerinde uzlaşı var. Orada bir çatı aday olabilir. Vakfıkebir dışında bütün ilçelerde aday çıkarabiliriz. Saadet Partisi ile de bir uzlaşı gerçekleşebilir.” şeklinde konuştu.
CHP, YOMRA’DAN ADAY ÇIKARACAK“Yomra’dan da aday çıkaracak mısın?” sorusu üzerine Başkan Bak, “Kesinlikle. Yomra’dan da aday çıkaracağız. Tüm adaylarımızı en geç 10 gün içinde ilan edeceğiz.” şeklinde konuştu.