CHP’li Siyasiler Trabzon’da Yol Sorununa Eğildi

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Trabzon temsilcileri kentteki yok sorunu ile alakalı olarak incelemelerde bulundu. CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu ve beraberindeki ilçe yöneticileri, Pelitli Mahallesinde yol sorunu yaşayan bölgeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Bozuk Yollar Nedeniyle Dolmuşlar Güzergah Değiştirdi
Ortahisar İlçesi Pelitli Mahallesi TOKİ konutları çevresinde yolların yarık ve bozuk olduğu yönünde vatandaşlardan şikayet aldıklarını belirten CHP’li heyet, bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Ortahisar Belediye Başkan adayları Ahmet Kaya ile birlikte bölgeye giderek vatandaşların sorunlarını dinleyen Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, bölgede çalışan dolmuşçuların bozuk yollar nedeniyle güzergah değiştirdiğini söyledi. Ortahisar İlçesinin sahipsiz kaldığını dile getire Zorlu, “Pazar sabahı belediye başkan adayımız Ahmet Kaya, Ortahisar ilçe başkanı Haluk Batmaz, ilçe yöneticileri ve meclis üyesi arkadaşlar ile Pelitli Mahallesinde çalışmalara katıldık. Vatandaşlarımız yol konusunda yaşadıkları mağduriyetten bahsettiler. Ayrıca dolmuş esnafı arkadaşlar da aynı sitemde bulununca yerinde inceledik. Pelitli TOKİ konutları etrafında bir yıldır yol bu şekilde ve dolmuşçular mecburen güzergâh değişikliğine gitmişler. Sahipsiz Ortahisar.” ifadelerini kullandı.
Akçaabat’ta Da Yol Sorununa Vurgu Yapıldı
CHP Akçaabat İlçe Başkanı Emre Şahin Köroğlu da ilçesinde yağmur nedeniyle kapanan yolları ele aldı. Kapanan yollar üzerinden Trabzon’un Büyükşehir olmasını eleştiren Başkan Köroğlu, “Geçtiğimiz günlerde Darıca Mahallesi Çamlıca mevkiinde yol çökme nedeniyle kapanmış. Buna benzer çok sayıda bölgede yağan yağmur nedeniyle yollar kapanıyor ya da çöküyor. Trabzon’un Büyükşehir Belediyesi yapılması ilçelere ve beldelere yapılmış en büyük ihanettir. Akçaabat Belediyesi ise yukarı mahallelerimize hiç yatırım yapmamış, mahallelerimizi ilgisizliğe terk etmiştir.” açıklamasında bulundu.
Çalışan Operatör Yok İddiası
Başkan Emre Şahin Köroğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı eleştirel paylaşıma İlçede yaşayan bir vatandaş yanıt verdi. Tuncay Yamiç isimli vatandaş, Akçaabat Belediyesinde görevli operatörlerin çalışmadığını iddia etti. Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da etkili olan kar yağışında kapanan yolların açılması için Akçaabat Belediyesi ile irtibata geçtiklerini belirten Tuncay Yamiç, operatör olmadığı için yolların açılmadığını iddia ederek, “Akçaabat Belediyesinde ne kadar operatör varsa raporlu ya da izinde. En son yağan karda gördük bu durumu. Operatör raporluymuş…” dedi.