Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Trabzon Büyükşehir Adayı Yarın Belli Oluyor

Doğu Karadeniz İllerinden Trabzon ve Gümüşhane illerinin adayları da dahil olmak üzere birçok büyükşehir ve ilde belediye başkan adayları 14 Ocak Pazar günü belli olacak. Partinin ilk aday tanıtım toplantısı İstanbul’da Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilirken, ikinci aday tanıtım toplantısı da Ankara’da ATO Kongre Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı İstanbul Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, ikinci aday tanıtım toplantısı hakkında bilgi verdi.
TRABZON VE GÜMÜŞHANE ADAYI ANKARA’DA AÇIKLANACAKYerel seçim çalışmaları sürerken, kalan belediye başkan adaylarının ne zaman belli olacağı sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Ocak Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında İstanbul başta olmak üzere birçok ilin belediye başkan adaylarını açıkladıklarını kaydetti.
Kalan adayları da 14 Ocak Pazar günü (Yarın)  Ankara’da açıklayacaklarını belirten Erdoğan, “Şimdi bu hafta da büyük ihtimalle yine pazar günü, Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız.
Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor. Pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü inşallah Ankara merkezli olarak, büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu’nda bu toplantımızı yapıp ve yine büyükşehirlerle kalan illerimizin açıklamasını yapacağız.” açıklamasında bulundu.