Dernekpazarı’nda Millet İttifakı Adayını Tanıttı

Uzun zaman adaylığı gündemde olan Zeki Avni USTA Bugün Saadet Partisi İl Başkanı Şakir ŞAHİNTAŞ ve Saadet Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Yakuphan’nın vatandaşların katılımı ile adaylığını duyurdu. Yoğun ilginin olduğu tanıtım toplantısında Başkan Usta adaylık açıklamasında;
Değerli hazirun, Değerli Hemşehrilerim
Aylar öncesinden Dernekpazarı Belediye Başkanlığı adaylığımı Hemşehrilerimize açıklamıştım. Bağımsız aday olma yönünde bir düşüncem vardı. Dernekpazarı’nda ilçemiz hizmet alamama ve geriye doğru bir gidişat var. Siyasi olarak ilçemizin en güçlü olduğu dönemi değerlendiremeyen fırsatını kaçıran bir belediye yönetimi var. Mazeretten başka bir şey üretmeyen, hep bir bahane ile iki dönemi bitirdiler. Yönetilemeyen hizmet veremeyen bir Belediye yönetimi mevcuttur.
Buna kayıtsız kalmayan üç siyasi Parti İlçe Başkanlarımız ve bir gurup arkadaşlarımız bize bir öneri getirdi. Dernekpazarı da bu kötü gidişe dur demek için birlik olalım dediler. Artık Dernekpazarı’nda Belediye Başkanlığı siyasi görüşten öteye geçmiştir. Dernekpazarı Birilerinin egolarını tatmin etme yeri değildir. Buna hemşehrilerimizin dur deve vakti gelmiştir. Gerekli tepkiyi hep birlikte el ele ötekileştiren vermeliyiz. Hemşehrilerimiz İradesini kullanmalarını buna karşı omuz omuza olmalıyız…
İcraat makamı olan Belediye Başkanlığı için Saadet Partisinden Aday olma kararı aldık. Hemşehrilerimizin bizi takip etmesi, bize aday olmamız konusunda moral vermesi aday olmak yolunda katkı sağladı. Benimde hemşehrilerimden beklendim İlçemiz için iradenizi kullanın.
İlçemizin için Projeleri olan, İlçemizi fiziki, sosyal değişim yapacak, İlçemizi mezra görüntüsünden kurtaracak, adamına göre değil, topluma adil ve eşit hizmet sağlayan, İlçesinde ikamet eden ilçesinin insanı ile oturup kalkan ilçesinin sorunlarına hakim adaya oy vermesidir. İlçemizin sorunlarının çözümü bizim sağlayacağımıza inanıyorum.
Bizde siyasette edindiğimiz deneyim, birikim ve çevremiz ile kendime duyduğum güven ve güçlü bir Belediye meclisi kadrosu ile icraat makamı olan Belediye Başkanlığına Saadet Partisinden aday oldum.  İlçemiz için fedakarlık yapıp öncü olan CHP İlçe Başkanımız Sayın Süleyman Cansız’a İYİ Parti İlçe Başkanımız Sayın Cevdet Cemal Cansız’a, Saadet Partisi İlçe Başkanımız Sayın Memduh Saygılı’ya ve yönetimlerine üyelerine kanaat önderlerimize, fikir ve öneri veren herkese tek tek teşekkür ediyorum… Saygılarımı sunuyorum. ” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.