Doğu Karadeniz’de Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor! Trabzon’a Turuncu Uyarı Verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan bilgilendirmede ”600 m üzerindeki yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
Zamanla havanın soğumasıyla Cumartesi günü ilk saatlerden itibaren kar yağışlarının kıyı kesimler dahil olmak üzere görüleceği, 100 m üzeri yükseklerde de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 
Trabzon, Rize, Artvin ve Giresun’da Yaşayanlar DikkatYapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren Trabzon, Rize, Artvin ve Giresun’da 600 m üzerindeki yüksek kesimlerde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
Zamanla havanın soğumasıyla Cumartesi günü ilk saatlerden itibaren kar yağışlarının kıyı kesimler dahil olmak üzere görüleceği, 100 m üzeri yükseklerde de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi..