DYLOXİA Nedir Ne İçin Kullanılır? Dyloxia Hakkında Kullanıcı Yorumları

Antidepresan ilaçlar grubunda yer alan dyloxia kapsülün etken maddesi hidroklorür dür. Dyloxia beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen antidepresan bir ilaçtır. Depresyon tedavisi ve sürekli endişe hali ve gerginlik haliyle belirgin genel anksiyete bozukluğu tedavisi, tükenmişlik sendromu, kronik ağrı sendromu veya kronik yorgunluk sendromu ile belirgin yaşam kalitesini ciddi şekilde bozan fibromiyalji tedavisi ile şeker hastalığına bağlı sinir hasarının neden olduğu nöropatik ağrılar da ve kas, kemik ve eklemlerde hissedilen kronik ağrıların giderilmesinde kullanılır.
Dyloxia Nasıl Kullanılır?İlacınızın her bir dozunu bir bardak dolusu suyla birlikte yemek esnasında veya öğün aralarında alabilirsiniz. Doktorunuz ilacınızı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.
Yetişkinlerde Dyloxia KullanımıDepresyon diyabetik – nöropetik ağrı, Fibromiyalji, ve kronik ağrı tedavisinde önerilen doz günde 1 kez 60 miligramdır. Genel anksiyete bozukluğu tedavisinde blok alışılagelmiş başlangıç dozu günde 1 kere 30 miligramdır. Hastaların çoğunluğu daha sonra günde 1 kez 60 miligram ile tedaviye devam eder. Doktorunuz size sizin için en uygun olan dozu reçete edecektir. Dyloxia vermiş olduğunuz yanıta göre doz günde 120 miligrama kadar ayarlanabilir. Doktorunuzla görüşmeden dyloxia kullanmayı bırakmayınız veya dozunuzu kendiniz değiştirmeyiniz. Çocuklar ve 18 yaş altı ergenlerde kullanılmaması gerekir.
Kullanmanız gerekenden daha fazla Dyloxia kullanmışsanız  
– Aşırı mutluluk hissi
– Uyuklama
– Sersemlik
– Sarhoş hissetme
– Sakarlık
– Huzursuzluk
– Ateş basması
– Terleme veya kas sertliği
Seyrek olarak görülen belirtiler
– Kusma
– Kalp Çarpıntısı
– Serotonin sendromu
– Nöbetler
kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız doktorunuz ile görüşünüz kullanmayı unuttuysanız unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız. Bir gün içerisinde sizin için bir günlük olarak reçete edilmiş olan miktardan fazla dyloxia kullanmayınız. Kendinizi daha iyi hissetseniz bile doktorunuz söylemeden kapsüllerinizi kullanmayı bırakmayınız. Doktorunuz  daha fazla dyloxia kullanmayı ihtiyacınız olmadığını düşündüğünde tedaviyi tamamen kesmeden önce en az 2 haftalık bir süre boyunca dozunuzu azaltmanızı isteyebilir.
Dyloxia’yı aniden kesen bazı hastalarda şu belirtiler görülebilir
– Uyuklama
– Bulantı
– Yorgunluk
– Baş ağrısı
– Kas ağrısı
– Karıncalanma
–  Baş dönmesi
– Tedirgin hissetme
–  İshal
– Aşırı terleme
– Kaygı duyma
Bu belirtiler genellikle ciddi olmayıp birkaç gün içinde ortadan kaybolur. Ancak sizin için sorun yaratan belirtiler yaşayacak olursanız doktorunuza danışınız.
İlacı kullanmaya başladıktan sonra kendinizi iyi hissetmeye başlamanız birkaç haftayı bulabilir. En iyi sonucu almak için ilacınızı düzenli bir şekilde kullanınız.
Dyloxia Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Eğer Mao inhibitörü grubuna ait bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanabilmeniz için en az 14 gün beklemelisiniz.  Mao inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız hayati tehlike yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra ise Mao inthbitörü grubuna ait bir ilaç kullanacaksanız yine 14 gün beklemelisiniz.
İlk kez antidepresan kullanan kişilerde İntiharı yeltenme söz konusu olduğunda özellikle 24 yaş ve altı kişilerde ilacı kullanmaya başladıktan sonra 1-2 hafta doktor gözetiminde bulunulmalıdır. Karaciğer ve böbrek hastalığı herhangi bir kanama ve pıhtılaşma problemi, bipolar bozukluğu, hap bağımlılığı, intihar düşüncesi öyküsü ve epilepsi gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendiriniz. Güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları veya spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
İlacı kullanırken kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik atak, uyku sorunları, telaşlı, alıngan, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi rahatsızlıklarda derhal doktorunuza başvurunuz.
Dyloxia düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz. Dyloxia kullanırken alkol almaktan kaçınınız alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir.
Dyloxia’nın Yan Etkileri Nelerdir?Çok yaygın görülen yan etkileri
– Ağız kuruluğu
– Baş ağrısı
– Bulantı
–  Uyuklama
Yaygın görülen Yan Etkileri
– Uyuma güçlüğü
–  Baş dönmesi
–  Esnemede artış
– Kusma
– Görme bulanıklığı
– Kulak çınlaması
– Kabızlık
– Mide ağrısı
– İştahsızlık
– Terlemede artış
– Kilo kaybı
– Kaşıntılı döküntüler
– Kas ağrısı
– Ağrılı idrara çıkma
– Erken boşalma
– Ereksiyon zorluğu
– Kilo kaybı yaygın görülen
– İki gündür kullanıyorum. Ayak bacak ağrısı kas seğirmeleri. Fibromiyalji. Ağrılarıma ve psikolojime çok iyi geldi. Uyuyamıyordum. Uykum düzeldi. Kiloluyum. İştahım kesildi. Sadece biraz mide bulantısı yapıyor. O da zamanla geçer diye düşünüyorum. Ciltte biraz kaşıntı oldu. Doktor en az 4 ay kullanmalısın dedi. Allah herkese acil şifalar versin. Bana da inşallah
– Bende 5 kutu içtim uykusuzluk ve durgunluk yaptı daha önce zeprex kullandım çok iyidi enerjik hissettiriyordu bir hafta önce kendi kafama göre bıraktım berbat bir his yarın gidip tekrar yazdiricam
– Merhaba bende bu ilacı 5-6 aydır kullanıyorum ağrıları berbattı çok iyi geldi şimdi hiç ağrım yok sadece biraz kilo aldım 5 kilo kadar ama cinsel istek isteksizlik çok fazla ilacı bırakmaya korkuyorum tekrar ağrılarım başlar diye ama böyle hissizlikte çok zor
– Psikolojiden dolayı tansiyonum düşüyordu bu hap içeli şimdi düşmüyor baştan 30 gr istim genede dûştü şimdi 60 gramlık içiyorum düşmüyor tansiyonum şimdi bende bunun için kullanıyordum bu hapı
– Psikosomatik agrimvardi. Gece bacağımı jiletle kesiyorlarmiş gibi dayanılmaz bir ağrıyla uyanıyorum. Bir aydır30 mg kullanıyorum şimdi çok rahatım. Hem de kendimi psikolojik olarak da iyi hissediyorum. Sihirli bir el bana dokundu sanki.
– Bana da baş ağrısı diye verdiler yüksek gerilim baş ağrısına baş ağrısına iyi geliyor ama uyku yapıyor kafasını kaldıramıyor insan
– Bu hapı kullanmaya başladığımdan beri idrarımı yaparken yanma oluyor sizlerde varmı
– teşhisi konulduğundan dolayı kullanmaya başladım. ilk bir iki hafta hiç bir etkisini hissetmedim ama sonradan ağrılarımda azalma oldu daha rahat ve mutlu hissetmeye başladım. gerçi ağrılar azalınca insana otomatik neşe yükleniyor zaten.