Ergin Aydın Kimdir? AK parti Ortahisar belediye başkan adayı Ergin Aydın Kimdir?

Trabzon doğumlu olan Ergin Aydın, ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1983-1984 Gümüşhane Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikeri bölümünden,1997-1998 yılında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Bir süre özel bir şirkette teknik eleman olarak çalışan Aydın, daha sonra kurduğu Mimarlık, Mühendislik ve Yapı Danışmanlığı şirketinde proje mühendisi olarak çalışmaya devam etmektedir.
03.06.1964 yılında Trabzon’ da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi inşaat Mühendisliği Bölümünden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1994 yılında meslek hayatına atıldı ve kendi şirketini kurdu. Mimarlık- mühendislik ve yapı danışmanlığı şirketinde 2016 yılına kadar şirket müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2016 Nisan ayı itibariyle Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’ de yönetim kurulu üyesi ve murahhas aza olarak görev yapmaktadır. 1985 yılında Refah Partisi merkez ilçe gençlik kolları kurucusu ve başkanlığı görevini üstlenerek siyasete başladı. Merkez ilçe gençlik kolları başkanlığından sonra il gençlik kolları başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra Refah Partisi Merkez ilçe Başkan Yardımcılığına seçildi. Belediyecilik tecrübesi 1999 yılında yapılan mahalli seçimlerinde Trabzon Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilmesi ile başladı.
 Partinin kapatılması sonrası kurulan Fazilet Partisinde hem meclis üyesi hem de merkez ilçe başkan yardımcısı olarak görevine devam etti. 2001 yılında kurulan Ak Parti’nin Trabzon ili merkez ilçe kurucuları arasında yer aldı. Yeni kurulan Ak Parti Merkez ilçe Başkanlığı yönetiminde kurucu üye ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra 2004-2009 yılları arasında iki dönem Ak Parti Merkez ilçe Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılı mahalli seçimlerinde belediye başkanlığına aday adayı oldu ve süreç sonunda meclis üyesi seçildi. Seçilmiş meclis üyesi olarak Belediye başkan yardımcılığı görevine atandı. Bu sürelerde belediye başkan vekilliği, Encümen Başkanlığı görevlerini 2014 mahalli seçimlerine kadar devam etti.
01.11.2015 seçimlerinde Ak Parti Trabzon 6. Sıra Milletvekili Adayı oldu. Bu görevleri yanı sıra; Amatör sporcular derneği üyeliği, Teknik elemanlar derneği üyeliği, inşaat Mühendisleri Odası Üyeliği ve inşaat müh. Odası üst kurul delegeliği, Karadeniz Hemofili Derneği yönetim kurulu üyeliği de halen devam etmektedir. Ayrıca; Gençlik yıllarında başlayan amatör sporculuğu yanı sıra, amatör spor kulüplerinde yöneticilik ve Trabzon Belediyespor da kulüp başkanlığı (1999 – 2004) görevinde bulundu. Son olarak ise 2009- 2011 sezonunda Trabzonspor’da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Trabzonspor divan kurulu üyesidir. Birlik Vakfı Trabzon Şube Başkanıdır. Evli olup, biri kız ikisi erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır.