Ertuğrul Doğan “Mütevazı Olamayız” Dedi! Trabzonspor’da Kasaya Sokacağı Rakamı Açıkladı…

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, kulübün ekonomisini düze çıkarmak için mücadele ettiklerini her fırsatta dile getiriyor. Doğan, bu kez kulüp ekonomisine önemli katkı sağlayacak bir tutarı kasaya karşılıksız şekilde koyacaklarını açıkladı. Bordo Mavili kulübün borçlarını kapatmak ve kalıcı gelir elde etmek için çaba gösteren Doğan, müjdeyi verdi:
Trabzonspor Başkanı Doğan, kasaya 130 Milyon Euro aktaracağını duyurdu: “Gelecek hafta 130 milyon Euro’yu aşan bir kaynağı kasamıza koyuyorum. Üstelik bu, karşılıksız. Trabzonspor, SPK’ya açıldığı günden beri toplanan sponsorluk bedelinin üstüne çıkacak bir rakam. Bu, 16 yılda yapılan bir birikimdir. Biz bunu 8 ayda gerçekleştirdik.”
Doğan, “Kalıcı bir kaynak oluşturmalıyız. Mütevazı olmanın bir anlamı yok. Bu para olmasaydı, kulübün durumu ortada olurdu. Ben doğma büyüme Trabzonlu biriyim. Bu göreve zorluklarla başladım ve bu durumu kabulleniyorum. Başkan olmadan önce kulübün ne durumda olduğunu biliyordum. Ve gelmem durumunda nelerle karşılaşacağımı da biliyordum. Hatalarım oldu, eksiklerim de oldu. Ancak bu, beni ve camiamı bağlar. Trabzonspor’a karşı hiçbir yanlışım olmayacak” şeklinde konuştu.