Eski Trabzonsporlu Yöneticiyle Diyaloğunu Anlattı: “Bakasetas ile Rosier’i Takas Edin”

Dün akşam Ankara deplasmanından 3 puan ile ayrılan Trabzonspor’da yüzler gülüyor. Karşılaşma sonrası A Spor ekranlarında bordo mavililerin gidişatını değerlendiren, eski futbolcu Şenol Ustaömer, Abdullah Avcı’nın geldikten sonra takımda etkisinin iyice hissedebildiğini söyledi.
Ustaömer tecrübeli teknik adam için, “Abdullah Avcı önce rotayı belirlemek için önce bir makine dairesine giriyor, makine dairesinde ki elemanları yerine oturtturmaya çalışıyor. Yavaş yavaş oturtuyor” dedi.
Abdullah Avcı AntrenmandaAbdullah Avcı Trabzonspor’u DeğiştirdiKarşılaşma özelinde bordo mavilileri değerlendiren Ustaömer, “3 puanlık maçta 3 puan aldı gitti. Evet zaten bugünkü maçta hangi takım gol hastaydı, o maçı kazanacaktı. Öyle bir görüntü vardı” dedi.
Trabzonspor’un Bjelica sonrası değiştiğine değinen Ustaömer, Abdullah Avcı’nın ilk dönemine çok benzer gelişmeler yaşandığına dikkat çekti.
Ustaömer, “Abdullah avcının geldiği ilk döneme benziyor. Demek ki Trabzonspor doğru yolda gidiyor. Abdullah Avcı önce rotayı belirlemek için önce bir makine dairesine giriyor, makine dairesinde ki elemanları yerine oturtturmaya çalışıyor. Ki yavaş yavaş oturtuyor.
Nasıl mesela Mendy başarılı bir oyuncuydu, stoper oynatmaya başlamıştı. Hâlbuki elindeki stoperlerden de faydalanması gerektiğini zaman zaman da söylemiştik. Elindeki stoperler alınan mevcut stoperi mevkisi olan insanları önce orada oynatıp ya bir görmesinin de fayda var diye düşündü” dedi.
Şenol Ustaömer KonuşuyorTrabzonspor Devre Arasında Fazla Transfer YapmayacakDaha sonrasında bordo mavililerin transfer politikası hakkında konuşan eski Trabzonsporlu futbolcu, “Devre arasında fazla transfer yapılmayacağı konusunda Abdullah hoca ile buradaki bizim ödül törenlerini de konuşmuştuk. Hatta ben de sordum dedi. Yapamayacağız dedi.
Devre arası o zaman dedim. Eldekilerin en iyi şekilde kullanmak en doğrusu olacak. Biz de öyle yapacağız dedi. Abdullah Avcı, burada şimdi yavaş yavaş eldeki.Sezon başında transfer edilen ama form grafiği düşük olan oyunculara form yakalattı” sözlerini sarf etti.
Abdullah Avcı’nın dokunuşlarının takımın savunma direncini artırdığını aktaran Şenol Ustaömer, hücum anlamında ise hala katedilecek yol olduğunu söyledi.
Bakasetas Trabzonspor AntrenmanıBakasetas Rosier TakasıBeşiktaş’ın Bakasetas’ı istediğini söyleyen Şenol Ustaömer, Rosier’in de kadro dışı kalmasına dikkat çekti.
Ustaömer konuşmasında, “Geçen gün gene burada dedim. Yapacakları tek güzel bir transfer var su anda Trabzonspor’un. Beşiktaş sağ bek Rosier’i kadro dışı bıraktı.
Bugün bir yönetici arkadaşla konuştum. Bakasetas’ı Beşiktaş istiyormuş. Hemen takas edin dedim. Sağ bek boşluğunu kaldırın ortadan. Trabzonspor’u gerçekten sağ bekte bir oyuncuya ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
Kaynak: gunebakis.com.tr