Galatasaray’dan Trabzonspor’a Abdülkadir Ömür takası!

Trabzonspor ile Galatasaray’ın takas transferi iddiaları hakkında günebakış spor yorumcusu Halil Şanlı eleştirilerde bulundu. Trabzonspor’dan Abdülkadir Ömür ile Galatasaray’dan Yusuf Demir ve Halil Dervişoğlu takasının konuşulduğunu belirten Şanlı, “Halil Dervişoğlu işin içinde olduğu zaman ben bu takasa pek sıcak bakmıyorum.” dedi.
“Abdülkadir Ömür’ün karşılığında Halil Dervişoğlu ve Yusuf Demir takası konuşuluyor”Trabzonspor ile Galatasaray arasında transfer takası konuşulduğunu açıklayan Şanlı konuyla ilgili, “Galatasaray’la ilgili olarak Abdülkadir Ömür’ün karşılığında Halil Dervişoğlu ve Yusuf Demir takası konuşuluyor. Bu takasın ne derece ciddi olduğunu bilmiyorum. Çünkü Trabzonspor tarafından henüz bu konuda doğrulanmış bir bilgi değil. Lakin Abdülkadir Ömür’ün Galatasaray’a verilip de karşılığından Yusuf Demir ve Halil Dervişoğlu ikilisinin takas düşünülmesi doğru olmaz.” ifadelerini kullandı.
“Böyle bir takasın gerçekleşmesi taraftarı değilim”Takas transferinde Halil Dervişoğlu’na sıcak bakmadığını dile getiren Şanlı, “Yusuf Demir yeteneğini göstermiş ve sürekli forma şansı gördüğü takdirde oynayacağı takıma büyük katkılar yapabilecek bir yetenek diye düşünüyorum. Oyuncuyu beğeniyor ama Trabzonspor’un Abdülkadir’e karşı Yusuf Demir ve yanında Halil Dervişoğlu’nun alınmasını bir artı olarak değerlendiremiyorum. Böyle bir takasın gerçekleşmesi taraftarı değilim. Abdülkadir Ömür’ü ver Yusuf Demir ve yanında daha farklı bir futbolcular öneriliyorsa değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Ama Halil Dervişoğlu işin içinde olduğu zaman ben bu takasa pek sıcak bakmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.