Günebakış Trabzon haber sitesine yine siber saldırı gerçekleşti!

Günebakış Trabzon haber sitesi ciddi bir siber saldırı altında.
Yurt dışı kaynaklı yüzlerce farklı IP üzerinden son dakika 4,6 milyon paket DDoS’a (okuyucularının erişmesini imkansız hale getiren sahte bir yoğunluk yaratan saldırı) uğrayan sitemize özellikle yurt dışındaki okuyucularımız ulaşmakta güçlük çekiyor.
İlkeli ve doğru haberciliğin adresi olan Günebakış Trabzon haber sitemize yapılan yurt dışı kaynaklı organize saldırı nedeniyle, zaman zaman erişim engeli yaşıyoruz.Organize ve bilinçli saldırıya karşı aldığımız önlemler nedeniyle özellikle yurt dışından erişimde sıkıntı yaşayan okurlarımızdan özür dileriz.
Sitemize yönelik bu bilinçli saldırının, sürdürdüğümüz ilkeli, doğru haberciliği hedef aldığını bilerek okuyucularımıza doğru haber vermeye devam edeceğimizi de özellikle vurgulamak istiyoruz.
Günebakış’a neden saldırıyorlar?1- Haber Yazıyoruz
İnandığımız değerler ışığında haber yazıyoruz. Trabzon halkının çıkarlarını ön planda tutarak haber yazmaya devam ediyoruz.
2- Artık göze çok batıyoruz
Herkesin telefonunda ,google keşfetinde, Google news’te, google sıralamalarında üst sıralardayız. Her sabah en değerli iş ortağımız Google, google keşfet programı ile haberlerimizi size ulaştırıyor.
İddia ediyoruz… Günebakış Trabzon haber sitesi olarak, Google’ın en güvenilir ve en çalışkan iş ortağıyız. Google kalite yönergelerinin tamamını uyguluyoruz. Google politikalarına aykırı hiç bir şeye izin vermiyor, Google ve Basın ilan kurumunun şartlarını karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.
Uyarıyoruz!
Siber saldırılar ile amacınıza ulaşamayacaksınız. Saldırılarınızı anlık olarak izliyoruz. Tüm saatlere yayılmış, gece yarıları artan saldırılarınızı takip ediyor blokluyoruz.Görüyor ve engelliyoruz. Emeğinize yazık. Paranıza yazık.
Unutmayın. Çok çalışıyoruz. Google’ın en güvenilir yerel paydaşıyız. Google var olduğu müddetçe günebakış Trabzon haber sitesi olarak google’ın en iyi konumlarında olmaya, Google keşfetti doldurmaya devam edeceğiz.
DDoS saldırısı nedir?DDoS saldırısı ile saldırgan, zombi bilgisayarları kullanarak hedef olarak belirlediği sisteme (bilgisayara ya da hosta) aynı anda giriş yapmaya çalışmakta ve bu yolla kapasitesinin çok üzerinde istek gelen sistem tamamen kilitlenerek çalışamaz hale gelmektedir.
DDoS saldırısı, aynı anda binlerce kişinin belli bir sisteme sürekli giriş yapmaya çalışması gibi, bu işi otomatize eden bir yazılımla hedef sistemi kilitlemekte ve çalışamaz duruma getirmektedir.