Hasan Süha Saral Kimdir?

Yerel seçimlerde Trabzon CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hasan Süha Saral kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi’nin Trabzon’da aday olarak gösterdiği Hasan Süha Saral isminin kim olduğu seçmen ve vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte Hasan Süha Saral hakkında tüm bilinmeyenler.
Hasan Süha Saral Kimdir?Trabzon’un 1964 doğumlu ismi Hasan Süha Saral, eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde devam ederek 1989 yılında mezun oldu.
Mesleki kariyerine Türkiye Elektrik Kurumu’nda Afşin Elbistan Termik Santralinde Ölçü Kontrol Mühendisi olarak başladı.
Askerlik hizmetinin ardından Türkiye Elektrik Kurumu ve TEAŞ bünyesinde Baş Mühendislik, Teknik Şeflik ve Müdür Yardımcılığı gibi önemli görevler üstlendi.
Bu süreç içerisinde TODAİE’de Kamu Yönetimi Uzmanlık Programı (KYUP) kapsamında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
Özel sektörde de deneyim kazanan Hasan Süha Saral, TELSİM, AyceLL/AVEA ve TURKCELL gibi büyük telekomünikasyon şirketlerinde yöneticilik görevlerinde bulundu.
Özellikle Aycell’in kuruluş sürecinde ülke genelinde yaygınlaşmasında ve Aycell – ARİA birleşiminde etkin bir rol oynadı; ayrıca GSM/Telekomünikasyon sektöründe İran ve Pakistan gibi ülkelerde operasyonlarda bulundu.
2016 yılında tekrar kamu sektörüne dönerek Enerji Bakanlığı bünyesinde EÜAŞ’ta AR-GE Müdürü olarak görev aldı ve TÜBİTAK ile millileştirme projelerinde yer aldı.
2017 yılında Eğitim, İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı olarak görev yaptı. Şu anda kendi firmasında Telekomünikasyon ve Enerji alanında projeler yürütmektedir.