Hazar Ergüçlü, dillerden düşmeyen pavyon dansı için özel dersi Ezo’dan değil, bakın kimden aldı?

Henüz başlamadan yayınlanan fragmanıyla, Hazar Ergüçlü’nün (Dilber) pavyon dansıyla merak konusu olan ve sabırsızlıkla beklenen dizi film İnci Taneleri 25 Ocak Perşembe günü ilk bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkacak. İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü, sosyal medyada yankı uyandıran ve dillerden düşmeyen pavyon dansını kimden öğrendiğini ders provalarının video görüntüleri yayınlandı. Sanıldığı gibi pavyon dansını Ezo’dan değil bakın kimden öğrendi?
PAVYON DANSI İÇİN ÖZEL DERS ALDIYılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen dizisi “İnci Taneleri”nin ikinci tanıtımında yer alan Hazar Ergüçlü’nün pavyon dansı sahnesi, sosyal medyada büyük ses getirmişti. Dilber karakterini canlandıran Ergüçlü’nün, bu dans için aldığı özel dersin görüntüleri ilk kez yayınlandı.
Görüntülerde, Ergüçlü’nün dillerden düşmeyen pavyon dansı için iddia edildiği gbi Ezo’dan değil Anadolu Ateşi Dans Eğitmeni Elif Erol’dan ders aldığı görülüyor. Erol, Ergüçlü’ye, pavyon dansının temel hareketlerini ve figürleri öğretiyor. Ergüçlü’nün, Erol’un verdiği talimatları dikkatle takip ettiği ve dansı hızla öğrendiği dikkat çekiyor.
HERKES YER İÇER, HESABI DİLBER ÖDERBinlerce kişi tarafından taklitleri yapılan ve “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder” sözüyle viral olan Dilber karakterinin giydiği kıyafet de satışa sunulduktan dakikalar sonra tükendi. Öte yandan dizideki pavyon dansının viral olmasıyla özel dans kursları da açılmaya başladı.
İNCİ TANELER 25 OCAK’TA BAŞLIYOR25 Ocak’ta başlayacak olan İnci Taneleri dizisinde pavyon dansçısı Dilber’i oynayan başarılı oyuncu Hazar Ergüçlü’nün bölüm başı 850 bin TL aldığı ortaya çıktı.
DİZİNİN KONUSUKarısı ve iki çocuğuyla mutlu bir hayatı olan Azem, öğrencilerinin çok sevdiği bir edebiyat hocasıyken tek bir gecede hayatı baştan ayağa değişir. Yıllarını dört duvar arasında geçiren Azem hapishaneden çıktığında tek bir amacı vardır. Çocuklarını bulup, onlarla yeniden bir masa etrafında oturabilmek. Lakin Azem’in unuttuğu bir şey vardır. Zaman; Azem’in çocukları için de aynı şekilde zor geçmiş, artık onlar da zamanın zembereğinden geçip bambaşka hayatlar kurmuşlardır.
DİLBER’İN DANSI KASIP KAVURDUAnkara’daki pavyon kültürüne de yer verildiği dizinin ilk bölümünde Dilber’e özel olarak uyarlanan Sincanlı Erkal’ın, “Gemileri Yakarım” şarkısına yer verildi. Dizide Dilber’i oynayan Hazar Ergüçlü’nün dansı ise ortalığı kasıp kavurdu.
OYUNCU KADROSUİnci Taneleri dizisinin kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan gibi güçlü isimler yer alıyor.