HDP, Atatürk resmini direkten böyle kazıdı! Araplara kızanlar sessiz…

Türkiye’de 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçim çalışmaları hızlandı. Seçime katılacak partiler Yüksek Seçim Kurulu’nca açıklanırken partilerin çalışmaları başladı. Yerel seçim öncesi Esenyurt Belediyesi’nde skandal bir olay yaşandı. Sarıkamış etkinliğinin düzenlendiği Esenyurt Belediyesi’nde ardından PKK’nın siyasi uzantısı DEM Parti’si kongre düzenledi. Aynı yerde gerçekleşen 2 farklı programda skandal bir görüntü yaşandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin kaldırılarak DEM Parti flamasının asıldığı öğrenildi.
Aynı yerde 2 farklı programEsenyurt Belediyesi’nde, Sarıkamış etkinliği düzenlendi. Tramvatik bir milli yas olarak tarihe geçen olayda şehit düşenlerin anıldığı programda temsiller gösterildi. Aynı salonda daha sonra PKK’nın siyasi uzantısı DEM Parti’nin Esenyurt kongresi yapıldı. İki programa da Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt katıldı. Bozkurt, programlardan çekilen fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Mustafa Kemal Atatürk resmi yerine DEM Parti flaması AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Burçak Uygun paylaşılan fotoğraflarda bir ayrıntıya dikkatini çekti. Resmi hesaptan paylaşılan fotoğraflarda; ilk programda yer alan Atatürk portresinin kaldırıldığı, ikinci programda yerine DEM Parti flaması asıldığı görüldü. 
“DEM Partililer, program öncesi Atatürk fotoğraflarını kaldırdı”Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uygun, şu ifadeleri kullandı: ” CHP’li Esenyurt Belediyesi’nin kültür merkezinde çekilmiş iki fotoğraf. Birinde Atatürk fotoğrafı yer alırken diğerinde yok. Çünkü DEM Partililer (HDP), program öncesi Atatürk fotoğraflarını kaldırdı. CHP’li yönetim ise bu duruma tepkisiz kaldı. Süper Kupa maçı üzerinden Atatürk duyarı kasanların, DEM Partililerin Atatürk fotoğraflarını indirmesine sessiz kalması tam bir ikiyüzlülük. Menfaatlerine ters düştü mü Atatürk bile umurlarında değil. Ha Disney kafası ha CHP kafası. İkisi de tatlı su solcuları!”