Hiç Yoktan İyidir

Trabzonspor, Ankaragücü ve Samsun galibiyetleriyle üst sıralarda yerini korumayı sürdürürken, eksiklerin çok daha fazla olduğu Antalyaspor’da bu tabloda nasıl bir performans göstereceğini bilemiyordum. Önde Onuachu yok, Bakasetas da yok. Bu şartlarda Antalya’da sahaya çıkan Trabzon, ilk atağında golü buldu. Bu golden sonra daha rahat olması ve oyunu kontrol etmesi gereken Trabzon, geriye çekildi. Belki eldeki şartlarda hızlı hücum ile sonuca gitme düşüncesini mantıklı kılıyor ama orta alanda temaslı oynamazken, topu da gelişi güzel vuruş ile gönderip Antalya’nın yarattığı baskıya zemin hazırladı.
Enis ilk yarıda önde baskıları ile katkı yaparken, arkasındaki Fountas, Bardi ve Visca’nın daha üretken olmasını beklerdim. Buna karşın Antalya baskı kurduğu bölümlerde 3-4 önemli fırsat yakaladı ama bunlarda Uğurcan, Benkovic’in müdahalelerinin yanında ev sahibi ekibin oyuncularının telaşı sonucu bu ataklar sonuçsuz kaldı.
Maçın ikinci yarısı da ilk yarıdan farksızdı. Antalyaspor yine kanatlara inerek sürekli gol ararken, Trabzonspor savunmaya çalıştı. Ve sonunda doğal olarak kalesinde golü gördü.
Bu kadronun bu kadar eksik olduğu ortamda değişecek oyuncu bile bulamayan Abdullah hocayı bu maç özelinde nasıl eleştirelim?
Tamam, elinde ofansif opsiyonlar olsa, Abdullah hoca değişir miydi, o tartışılır.
Ancak şuanda kadro, hiç hücum yapmadan sonuç almaya çalıştığın bir maçta bir puan kötü sonuç değil.
Trabzonspor’un ofansif olarak çok kötü olmasına rağmen değişecek oyuncu yok.
Trabzonspor adına memnunluk veren, bu kadar kötü futbola rağmen bir puan almak ve kaybetmeme serisini devam ettirmek.
Oyun olarak zaten son maçlarda istenilen düzeyde değildi. Onuachu ve Bakasetas’ın da eksik isimlere eklenmesiyle hiçbir hücum silahı kalmayan Trabzonspor’un bu oyunu oynamasına bir şey diyemem. Ancak takımda önemli bir değişimin gerekli olduğu, eldekilerden bir çok ismin gitmesi ve gelecek isimler ile kadro kalitesinin yükseltmesi gerektiği sadece bu maç değil sezonun şuana kadarki bölümünde görünen bir gerçek.