İlber Ortaylı’dan Trabzon’da Seçim Mesajı! “Fevkalade Önemlidir”

Türkiye’nin en ünlü profesörlerinden tarih alanında milyonların rehberi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Trabzon’un Yomra Kültür ve Kongre Merkezi’nde okurlarıyla söyleşi de bir araya geliyor. İlber Ortaylı’nın programına yoğun ilgi gösteriliyor.
Yomra’ya İktidar Partisine Karşı Olduğum İçin GelmedimKatılımcılara seslenen İlber Ortaylı, “İnşallah gelecek seneye açık havada yaparız. Her yeri salonla doldurmanın alemi yok. Belediye seçimlerine giriyoruz. Şu veya bu partiye destek vermem. Şu sıra Yomra hariç hiçbir yere gitmem. Muhalefette olması iktidar partisine karşı olduğum için değil. Gaziantep’in fevkalede bir belediye reisi var” dedi.
Batıyı Gözünüzde BüyütmeyinDaha sonra sözlerine tarihi bilgilerle devam eden Ortaylı, “Batı’yı gözünüzde çok büyütmeyin. İnsanlık dışı akımlar oldu. Nazizm gibi sapık utanç verici bir şey yaşandı. Almanya bunun hesabını içinde yaşıyor. Dünyada zulüm olduğu havasını yayıyor. Kendi ayıbını bastırmak için” dedi
Daha sonra sözü önümüzdeki yerel seçime getiren İlber Ortaylı, “Yerel demokrasi başka bir şeydir. Doğuya batıya has bir şey değildir. Etim suyum hazır gelsin değil, kendin yapacaksın. Asayişi düzelteceksin. Köpekleri belediye toplamayacaktır. Sen bir yoluna koyacaksın. Belediyelerdeki seçim fevkalade önemlidir.” dedi.
Kaynak: gunebakis.com.tr