Karadeniz’de heyelan dolayısıyla kapalı ve çalışma yapılan yollar!

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon-Rize yolunun 6. km. sinde (Yalıncak PTT mevki) yapılacak olan yaya üst geçidi montaj çalışması nedeniyle 30.01.2024-12.02.2024 günleri arası, 08:00-18:00 saatleri aralığında bölünmüş yolun her iki yönünde ulaşım tel şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Trabzon-Rize yolunun 26.km.sinde bulunan Araklı tünelinin Trabzon-Rize yönündeki tüpünde yapılacak olan ışıklı uyarı sistemi montaj çalışması nedeniyle 08.02.2024 tarihinde 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Artvin Erzurum yolunun 0-20. km. leri arasındaki muhtelif kesimlerde aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen heyelanlar nedeniyle 07.02.2024 günü saat 01:00 den itibaren ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
– Borçka Murgul yolunun 2. km. sinde bulunan Borçka tünelinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Borçka Muratlı yolunun 6-8. km. lerin de bulunan Muratlı ile Karşıköy tünellerinde yapılacak olan bakım, onarım ve temizlik çalışması nedeniyle 05.02.2024 ile 09.02.2024 günleri arası (5gün), 08:00-17:00 saatleri aralığında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.
– Fatsa-Ordu yolunun Fatsa Şehir Geçişinde bulunan Bolaman-1 Köprüsünün tabliye betonu onarım çalışmaları nedeniyle Samsun istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLARBUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (08.02.2024)1- TAG Otoyolunun Narlı Kavşağı-Gaziantep Batı Kavşağı Kesimi 7-8.km.leri arasında Gaziantep Batı Alın Gişesi (SGS) yapım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılmış olup, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
2- İzmir-Çeşme Otoyolunun Çeşme istikameti 3-6.km.leri (Seferihisar-Urla Kavşakları) arasında bakım onarım çalışmaları nedeniyle sağ şerit trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır.
3- İzmit-Sakarya yolunun 4-5.km.leri arasında Köseköy Tüneli Mevkiinde yaya üst geçit demonte çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat gerekmektedir.
4- Ödemiş-Kaymakçı-Kiraz yolunun 5.km.sinde köprü yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
5- Fatsa-Ordu yolunun Fatsa Şehir Geçişinde bulunan Bolaman-1 Köprüsünün tabliye betonu onarım çalışmaları nedeniyle Samsun istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun 17-20.km.leri arasında bulunan Yeşilovacık T-1 Tüneli Girişi mevkiinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
7- Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-11. ve 21-23.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin işaret ve işaretçilere dikkat etmeleri gerekmektedir.
8- Zonguldak-Devrek yolunun 4-5.km.leri arasında şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmalarına başlandığından bölünmüş yolun Zonguldak istikameti kısa sürelerle trafiğe kapatılmaktadır. Yolu kullanacak sürücülerin dikkatli seyretmeleri, trafik işaretlerine ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.
9- Çanakkale-Çan yolunun 15-18.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
10- Trabzon-Rize yolunun 26.km.sinde bulunan Araklı tünelinin Trabzon-Rize yönündeki tüpünde yapılacak olan ışıklı uyarı sistemi montaj çalışması nedeniyle 08.02.2024 tarihinde 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.