Karadenizli Vekil 2 Hafta İçinde Hem Babasını, Hem de Annesini Kaybetti!

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in annesi Hadise Çelik, 101 yaşında hayatını kaybetti. AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, geçtiğimiz ay babasını kaybettikten sonra dün de annesi Hadise Çelik’i kaybetti. Faruk Çelik, 15 gün içinde hem baba hem de anne acısı yaşadı.
Bursa’da kılınan cenaze namazına, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve eski Başbakan Binali Yıldırım katılırken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla başsağlığı diledi. Erbaş’ın paylaşımı şöyle:
“İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn Eski bakanlarımızdan, Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in kıymetli valideleri Hedise Çelik’in vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Muhterem validemize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı âli olsun.”Bursa Milletvekilliği de yapan, eski bakanlardan AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in annesi Hadise Çelik, 101 yaşında hayatını kaybetti.
Çelik’in cenaze namazı Bursa Yıldırım Beyazıt Camisi’nde kılındı. Cenaze namazına Eski Başbakan Binali Yıldırım, Eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hadise Çelik’in naaşı kılınan cenaze namazı sonrası Baruthane Mezarlığı’na defnedildi.