KGM’den Trabzon ve Türkiye geneli için yol durumu ile kardan kapanan yollar listesi

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Beşikdüzü Trabzon yolunun 3-5. km. leri arasında yapılmakta olan Hemzemin geçit yapımı çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Vakfıkebir Beşikdüzü yönü trafiğe kapatılmış olup ulaşım diğer istikametten iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLARBUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (04.01.2024)1- Anadolu Otoyolunun Bolu-Düzce İl Sn.-Abant Kavşağı kesimi 3-7.km.leri arasındaki ( Bolu Dağı Tünel Geçişi ) Ankara yönündeki havalandırma sistemine ait jet-fanların 6 aylık periyodik bakımlarının yapılması ve arızalarının onarılması çalışmaları nedeniyle 04.01.2024 tarihlerinde 08:30-17:00 saatleri arasında Ankara yönü (tünel içi ) sol-orta şeritler trafiğe kapatılacaktır. Trafik akışı bu kesimde sağ şeritten sağlanmaktadır.
2- Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı yolları dahil) Otoyolunun Kılıç Kavşağı mevkii 1-11.km.leri arasında 02.01.2024-10.01.2024 tarihlerinde bakım-onarım çalışması nedeniyle İstanbul yönü sağ ve orta şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım sol şeritten sağlanmaktadır.
3- İstanbul-Şile yolunun 12-14.km.leri arasında köprü yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.
4- Aydın-Denizli yolunun 8-10. ve 15-22.km.leri arasında kablo hattı çalışmaları nedeniyle 26.12.2023-26.01.2024 tarihleri 08:00-19:00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılacaktır.
5- Samsun-Ankara yolunun 94-95.km.leri arasında yapım çalışmaları nedeniyle Samsun-Ankara istikametinde sol şerit trafiğe kapatılmış olup, ulaşım sağ şeritten sağlanmaktadır.
6- Bozüyük-Eskişehir-Ankara yolunun 27-28.km.leri arasında Kartal Altgeçidinde bakım onarım çalışmaları nedeniyle Kartal altgeçidinin Eskişehir-Bursa istikametinde 3 şeritli yolun bir şeridi (çalışma durumuna göre 2 şerit) trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanmaktadır.
7- Aydıncık-Silifke yolunun 20-27.km.leri arasında (Büyükeceli-Yanışlı arası) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
8- Kalkan-Kaş yolunun 35-44.km.leri arasında denizde yapılan taş tahkimat çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü şekilde sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
9- Eskişehir-Kütahya yolunun 9.km.sinde alt geçit menfez bakım onarım çalışması nedeniyle Eskişehir istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kütahya istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
10- Beşikdüzü-Trabzon yolunun 3-5.km.leri arasında yapılmakta olan Hemzemin geçit yapımı çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Vakfıkebir Beşikdüzü yönü trafiğe kapatılmış olup ulaşım diğer istikametten iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.