Kira Artışlarında Zirvede Olan Trabzon Rekoru Ordu’ya Kaptırdı!

BETAM, sahibindex Kiralık Konut Piyasası Görünümü: Ocak 2024 Raporu’nu açıkladı. Açıklanan verilere göre kiralık konut fiyatlarında büyükşehirler arasında en fazla artış yaşanan şehir Ordu oldu.
Bahçeşehir Üniversitesi Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM), sahibindex Kiralık Konut Piyasası Görünümü: Ocak 2024 Raporu’nu açıkladı.
Trabzon Kira Artışlarında Ordu’nun Gerisinde KaldıAçıklanan verilere göre kiralık konut fiyatlarında büyükşehirler arasında en fazla artış yaşanan şehir Ordu oldu.
Özellikle bahar döneminde kiralık konut fiyatlarında Trabzon’da artış yüzde 300’leri buluyor ve kent Türkiye’nin konuttaki en pahalı şehri olarak dikkat çekiyordu.
Ancak kış aylarında Trabzon pahalılıktaki zirvesini Ordu’ya bıraktı.
Ordu’da 2022 yılı aralık ayında kiralık konutun metrekaresi 30,9 iken 2023 yılı aralık ayında bu rakam 90,6’ya yükseldi.
Yıllık cari kira artış oranı ise % 193,5 oldu. Ordu’yu pahalılıkta depremle birlikte asrın felaketini yaşayan Kahramanmaraş izledi.
Trabzon İlgili Sıralamada Yer AlmadıKahramanmaraş’ta yıllık cari kira artış oranı %190,1 olurken, Diyarbakır’da %180,3, Van’da %177,9 ve Erzurum’da ise %169,7 oldu. 
Trabzon ise en fazla artış yaşanan kentlerle ilgili sıralamada yer almadı.
Kaynak: gunebakis.com.tr