İmamoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı’nın teşekkürüne gelen eleştiriler hakkında konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in İSKİ açılışında kendisini teşekkür etmesinin aldığından aldığı tepkiler hakkında, ”Minnet duymak kadar güzel bir şey yok. Teşekkür etmenin ayıplandığını ben ilk kez son yıllarda görür oldum. Örneğin, Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmek birileri için ayıp olabiliyor” diye konuştu.

Üsküdar’da yapımı tamamlanan Mimar Sinan Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı’nın açılışında konuşan İmamoğlu, ortak süreç yürüttükleri Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür etti. Geçtiğimiz aylarda İSKİ açılışınd AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in İBB Başkanı İmamoğlu’na teşekkür etmesinin ardından parti içinden aldığı tepkileri eleştiren İmamoğlu şöyle konuştu:

“Sayın Üsküdar Belediye Başkanı Üsküdar’daki bir İSKİ açılışında bana teşekkür etti. Memnun oldum. Ben de ona teşekkür ettim. Ama mensubu bulunduğu siyasi partiden ve onun yakın ekiplerinden kendilerine tepki geldi. Burası bir partinin projesi değil. Bir partiye, bir belediye başkanına ya da bir şahsa ait bir proje değil. Minnet duymak kadar güzel bir şey yok. Teşekkür etmenin ayıplandığını ben ilk kez son yıllarda görür oldum. Örneğin, Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmek birileri için ayıp olabiliyor”

Üsküdar’da yapımı tamamlanan Mimar Sinan Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı’nın açılışında konuşan İmamoğlu, ortak süreç yürüttükleri Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür etti. Geçtiğimiz aylarda İSKİ açılışınd AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in İBB Başkanı İmamoğlu’na teşekkür etmesinin ardından parti içinden aldığı tepkileri eleştiren İmamoğlu şöyle konuştu:“Sayın Üsküdar Belediye Başkanı Üsküdar’daki bir İSKİ açılışında bana teşekkür etti. Memnun oldum. Ben de ona teşekkür ettim. Ama mensubu bulunduğu siyasi partiden ve onun yakın ekiplerinden kendilerine tepki geldi. Burası bir partinin projesi değil. Bir partiye, bir belediye başkanına ya da bir şahsa ait bir proje değil. Minnet duymak kadar güzel bir şey yok. Teşekkür etmenin ayıplandığını ben ilk kez son yıllarda görür oldum. Örneğin, Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmek birileri için ayıp olabiliyor” ”

Kaynak: T24
 
Üst Alt