KTÜ’lü akademisyene TÜBİTAK’tan destek

Karadeniz Teknik Üniversitesi akademisyenlerine TÜBİTAK’tan yeni bir destek geldi. KTÜ’de görev yapan akademisyenlerin projeleri zaman zaman TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazanıyor.
Üniversitede son olarak Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Yener Yazıcı’nın projesi TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı.
KTÜ’lü akademisyenin “Elektronik Atıklardan Temel, Değerli ve Kritik Metallerin Geri Kazanımı için Özgün Hidrometalurjik Proseslerin Geliştirilmesi” isimli araştırma projesi desteklenmeye uygun görüldü.
TÜBİTAK-COST 2515 Aksiyon Üyeleri Ar-Ge Destek Programı kapsamında desteklenen proje ile elektronik atıklardaki değerli metallerin geri kazanımı ile ilgili araştırma yapılacak.
TÜBİTAK tarafından desteklenen projenin ekibinde Prof. Dr. Hacı Deveci, Prof. Dr. Oktay Celep, Doç. Dr. Fatih Erdemir ve Arş. Gör. Dr. Elif Yılmaz yer alıyor
KTÜ AKADEMİSYENLERİNİ TEBRİK ETTİKTÜ’den konuyla ilgili yapılan açıklamada akademisyenler tebrik edilerek, “Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Yener Yazıcı’nın ‘Elektronik Atıklardan Temel, Değerli ve Kritik Metallerin Geri Kazanımı için Özgün Hidrometalurjik Proseslerin Geliştirilmesi’ başlıklı projesi, TÜBİTAK-COST 2515 Aksiyon Üyeleri Ar-Ge Destek Programı kapsamında desteklenmiştir. Projesi desteklenen akademisyenimizi ve proje ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.
Kaynak: gunebakis.com.tr