KTÜ’lü Profesör’den Dikkat Çeken Trabzon Eleştirisi!

Şehirdeki trafik problemine ve kamusal alanların işgaline dikkati çeken Prof. Dr. Kemal Üçüncü, çeşitli sorunların çözümüne yönelik de çözüm önerileri sundu.
Prof. Dr. Kemal Üçüncü, “ Trabzon çok uzun süredir yönetilmiyor. Trafik kaotik yollar ve kamusal alan işgal altında, göz yumuluyor. Devlet ve vatandaş usulsüzlük yapmak için zımni mutabakat sağlamış vaziyette. Uyuşturucu tarihinde hiç olmadığı kadar yaygın. Kontrolsüz sığınmacı trafiğinin bunda büyük rolü var. Herkes mutlu, mesut bir şikayet yok.” eleştirilerinde bulundu.
“TEK TİP NİZAMİYE GÖRÜNTÜSÜ BİR KENTE YAKIŞMAZ”Sağlıklı şehirleşme için doğru adımların atılması gerektiğine de işaret eden Prof. Dr. Kemal Üçüncü, “Sosyal ve kültürel alanlara ihtiyaç var. Büyük sanayi tesisleri için imar planlarında yer yok. Şehir içi Almancı apartmanı rüküşlüğünü hala aşamadı.
Yapı stoku bir ciddi projeyle yenilenmeli. Tek tip cephe sağlıklaştırma girişimi felaket tek tip nizamiye görüntüsü bir kente yakışmaz. Yine sizin adamlar yapsın ama bir yarışmayla kentin büyük projeleri belirlensin. Benim söylediklerimi de halk kabul etmez. Demokrasi gereği onların dedikleri olacak.” değerlendirmelerinde bulundu.