Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e Trabzon’dan destek! “Türkiye Kamu-Sen Türk milleti seninle”

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Kaymakamı Burak Akeller’in cami imamı M.K. hutbeyi eksik okuduğu için darp ettiği iddia edildi. Kaymakam ise imamı darp etmediğini uyardığını açıkladı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatırken, yaşanan olay Trabzon’da da yankı uyandırdı. Kamu-Sen Trabzon İl Başkanlığı, Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e yönelik desteğini açıkladı.
“Her canlının üzerinde, şehitlerimizin hakkı vardır”Kamu-Sen Trabzon İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde Cuma namazında, tüm camilerimizde okutulması zorunlu olan Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı hutbenin, şehitlerle ilgili kısmını sansürleyen imamı uyaran ve hutbenin tamamının okutulmasını sağlayarak şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e Türk milleti ve Türkiye Kamu-Sen adına bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu topraklar şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan olmuş, Devletimiz şehitlerimizin emekleri ve kanları üzerinde yükselmiştir. Bu vatanın sınırları içinde nefes alan her canlının üzerinde, şehitlerimizin hakkı vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir memurunun, bir hutbenin işine gelmeyen yanlarını sansürlemek ve şehitlerimizi yok saymak haddine değildir.” ifadelerine yer verildi.
“Kahramanlarımızı yok sayanlara paye veren bu anlayışı şiddetle kınıyoruz” Kaymakam Burak Akeller’in müdahalesinin yerinde olduğunu savunan Kamu-Sen Trabzon İl Başkanlığı, “O esnada camide bulunan kaymakamımızın yerinde uyarısı, her Türk evladının ve Türkiye Kamu-Sen mensubunun göğsünü kabartmıştır. İş, menfaat devşirmeye geldiğinde maneviyatı, şehit ve şühedayı kimseye bırakmayan sözde sendikaların; bulunduğu yerin en üst mülki amiri olan ve o memurun da amiri konumundaki bir kaymakamın işini savsaklayan memuru uyarması karşısında takındığı tavır, bu güruhun beyinlerindeki Türk ve millet düşmanlığını bir kere daha gözler önüne sermiştir. Bunların devlet, millet ve şehide saygısı menfaatinin ölçüsü kadardır. Menfaatin geldiği tarafa dönmekten durdukları yeri şaşıranların yıllardır oynadıkları oyunda maskeleri bir kere daha düşmüştür. Bu sözde sendikacıların ve şehitleri yok sayan memurun bile sıcak döşeklerinde rahatça uyuyup, bu devletin nimetlerinden alabildiğince faydalanabilmeleri için karlı dağlarda, dondurucu soğukta vatan nöbeti tutarken şehadete kavuşan kahramanlarımızı yok sayanlara paye veren bu anlayışı şiddetle kınıyoruz. Ne çıkar; bir kendini bilmez, şehitlerimizi yok saysın! Ne çıkar; bir kendini bilmez, Devletin kurumunun hutbesini sansürlesin! Ne çıkar; kendisini sendika diye nitelendirenler seslerini yükseltsin. Bir koca yürekli civan çıkar; herkese haddini bildirir. Teşekkürler Burak Akeller. Türkiye Kamu-Sen ve 85 milyon Türk milleti seninle.” açıklamalarında bulundu.