LAMİSİL Nedir Ne İçin Kullanılır? Lamisil Hakkında Kullanıcı Yorumları

LAMİSİL tablet el ve ayak tırnaklarındaki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.
LAMİSİL tablet ayrıca derideki maya enfeksiyonlarının, kafa derisi ile saçtaki, kasıklardaki ve diğer vücut bölgelerindeki ve ayaklardaki (atlet ayağı) tinea (mantar hastalığı) enfeksiyonlarının tedavisinde de kullanılır.
Terbinafin mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar grubuna (antifungal ilaçlar) dahil olup deri, saç ve tırnakların mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Ağızdan alındığında, enfeksiyon yerinde mantarları öldürecek ya da üremelerini durduracak kadar yüksek düzeylere ulaşır.
LAMISIL Yan etkiler nelerdir?- Bulantı, – İshal, – Karında şişme veya şişkinlik (Midede doluluk hissi), – İştah kaybı, ağrı, hazımsızlık gibi mide problemleri, – Kaşıntı, deride döküntü veya kabartı, – Eklem ağrısı ve kas ağrısı.
Lamisil Tablet nasıl kullanılır?Terbinafin almaya başlamadan önce prospektüsü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.
Bu ilacı, genellikle günde bir kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği gibi, yiyecekle birlikte veya yiyeceksiz ağızdan alın. Doz ve tedavi süresi tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır.
Bu ilacın tam faydasını görmek için tedaviyi bitirdikten sonra birkaç ay sürebilir. Yeni sağlıklı tırnaklarınızın büyümesi ve enfekte olmuş tırnakların değiştirilmesi zaman alır.
Belirtilen miktarın tamamı bitene kadar bu ilacı almaya devam edin. İlacın çok erken durdurulması, mantarın büyümeye devam etmesine neden olabilir ve bu da enfeksiyonun geri dönüşüyle ​​sonuçlanabilir.
– Ayak mantarı için doktorumun tavsiyesi ile kullandım mantardan kurtuldum.
– Kullandım ama faydasını göremedim ben tekrar doktora gittim başka bir kreme başladı.
– Bence çok iyi bir mantar kremi ayak parmal arasındaki mantar için kulllandım 1 hafta olmadan mantarlarda azalmalar oldu.
– ayak mantarının kesin, net çözümü, tek kullanımda. ayaklar yıkanır kurulanır. parmak aralarına ve tabanına sürülür, bir gün su değmemesi yeterli. ve inatçı mantarlara güle güle denilir.
– her şey denenmiştir ve çözüm yoktur. 2 yıl önce bu ilacı kullandım ve son haftalara kadar işe yaradı. her yıl veya iki yılda bir kullanmanız yeterli olacaktır.