Meteoroloji’den Trabzon’a Uyarı! O Saatlerde Sakın Yapmayın…

Trabzon’un günlük hava durumu raporu yayınlandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, Trabzon genelinde parçalı ve yoğun bulutlu bir hava öngörülüyor.
Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayları yaşanması muhtemelken, iç kesimlerde pus ve yer yer sis görülebilir.
Trabzon’un hava sıcaklığı, mevsim normalleri civarında seyredecek ve zaman zaman altına düşebilecek.
Rüzgarlar ise batı ve kuzey yönlerinden orta kuvvette esecek; kıyı kesimlerde ise zaman zaman kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Akçaabat, Araklı, Çarşıbaşı ve diğer ilçelerde de benzer hava koşulları öngörülüyor.
Meteoroloji’den Trabzon’a Çığ UyarısıAyrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü uzmanları Trabzonlulara şu uyarıları yaptı:
‘Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.’
Trabzon saatlik hava durumu ise şu şekilde:
09.00 – 12.00 saatleri arası: 7°C
12.00 – 15.00 saatleri arası: 8°C
15.00 – 18.00 saatleri arası: 7°C 
18.00 – 21.00 saatleri arası: 6°C
21.00 – 24.00 saatleri arası: 5°C
Trabzon ilçelerinde beklenen hava sıcaklığı ise şu şekilde:
AkçaabatParçalı ve çok bulutlu 10°CAraklıParçalı ve çok bulutlu 9°CArsinParçalı ve çok bulutlu 9°CBeşikdüzüParçalı ve çok bulutlu 8°CÇarşıbaşıParçalı ve çok bulutlu 7°CÇaykaraParçalı ve çok bulutlu 7°CDernekpazarıParçalı ve çok bulutlu 6°CDüzköyParçalı ve çok bulutlu 4°CHayratParçalı ve çok bulutlu 7°CKöprübaşıParçalı ve çok bulutlu 4°CMaçkaParçalı ve çok bulutlu 5°COfParçalı ve çok bulutlu 8°CSürmeneParçalı ve çok bulutlu 8°CŞalpazarıParçalı ve çok bulutlu 5°CTonyaParçalı ve çok bulutlu 2°CVakfıkebirParçalı ve çok bulutlu 7°CYomraParçalı ve çok bulutlu 7°CUzungölParçalı ve çok bulutlu 0°C
Kaynak: gunebakis.com.tr