MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar Açıkladı!

TÜRKAV’ın düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katılım sağlayan MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar yaptığı konuşmasında ”06 mart 1989 tarih ve 1989/90 sayılı Yenimahalle dördüncü asliye hukuk hakimliği kararı ile tüzel kişiliğine kavuşarak Ankara’da kurulmuştur.
aaliyetleri içerisinde sempozyum, panel, toplantı gibi yollarla ülke genelinde kamu çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi yolunda çalışmalarla ortak bir teşkilat kültürü oluşturmaya çalışılmıştır.
Tüm bu hazırlık ve faaliyetler sendika süreçlerin başlangıcı olan ve 24 haziran 1992 tarihinde Türkiye kamu-çalışanları konfederasyonu Türküye Kamu-Sen ve bağlı sendikalar kurulması ile hedefine ulaşmıştır.
Kamu-Sen’e bağlı sendikalar kurumsal alanda faaliyetlerine devam etmektedir. TÜRKAV, bu süreçten sonra kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük hakları ile ilgili çalışmalar sendikalarca yürütülünce daha ziyade fikri bir alan oluşturma ve kültürel konuları öne almıştır.
Sosyal ve içtimaı hayatın içerisinde fıkır alışverişinde bulunarak, benden bize giden bir kavramsal faaliyet çizgisiyle bizlerle istişarelerde bulunmakta ve öngörülerini bizlerle paylaşmaktadır”. dedi ve coşkulu katılımın olduğu toplantının hayırla vesile olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti.