MSB Acı Haberi Duyurdu! Kuzey Irak’ta Saldırı Sonucu 5 Mehmetçiğimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu 5 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Irak’ın Metina bölgesindeki üs noktalarına saldırı yapıldı.
Teröristlerin Saldırısı Sonucu 5 Askerimiz Şehit OlduPKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırı sonucu 5 askerimiz şehit oldu. Öte yandan saldırı sonucu 8 askerimizin de yaralandığı öğrenildi.
Milli Savunma Bakanlığı Şehit Haberini GeçtiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), saldırı sonucunda 5 askerin şehit olduğunu duyurdu.
MSB’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Temasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.
Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine… pic.twitter.com/Oq4aVx6I4C
— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) January 12, 2024
Teröristler Etkisiz Hale GetirildiTemasta ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”