Ortahisar Adayı Ergin Aydın Trabzon’a Geldi. Trabzon Adayları Kesinleşti

 Havalimanında partili bir kalabalık tarafından karşılanan ve omuzlara alınan Ergin Aydın’ın “büyük başkan” sloganları eşliğinde hayli heyecanlı olduğu gözlendi.
AK Parti’de bugün aday tanıtım töreni yapılacağı belirtilmişti. Trabzon’da yapılacak törene Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’de iştirak edecekti. Ancak Kandemir’in son anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı çerçevesinde Eskişehir’e gittiği öğrenildi. Böylece Trabzon programı da ertelenmiş oldu.
Ortahisar İlçe teşkilatının Ergin Aydın için özel bir tanıtım programı hazırladığı da gelen bilgiler arasında.
Vakfıkebir Adayı Muhammet BaltaÖte yandan daha önce ankete sevk edilen Vakfıkebir İlçesinde öne çıkan adaylardan mevcut Başkan Muhammet Balta’nın değişmediği ve kesinleştiği öğrenildi.
Anketlerde düşük çıkmasına rağmen Balta örneğinde olduğu gibi AK Parti Genel Merkezi zayıf adayda neden ısrar ediyor? Bize göre çok Belediyesi olduğu için İlçeleri fazla önemsemiyor.
Anket yaptığını belirtmesine rağmen tabanın iradesi neden önemsenmiyor? Hal böyle olunca bu uygulama, AK Parti Genel Merkezi’nin anket görüşünün ya da eyleminin sadece gaz almak için veya vaziyeti idare etmek için kullandığını gösteriyor.
AK Parti Genel Merkezi’nin Trabzon’u 4-5 İlçesinde düşük çıkmasına rağmen aday değiştirmemesi bakalım sandığa nasıl yansıyacak. Tekrar not düşmeliyiz. Cumhur İttifakının; Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya, Çarşıbaşı, Yomra ve Of ilçelerinde sıkıntılı olduğunu kaydetmeliyiz.